Czym sprzątać plac budowy?

na placu budowy

Spośród dostępnych maszyn przeznaczonych do utrzymania czystości na terenie zakładów pracy, czy na placach budowy, oraz w przestrzeni bezpośrednio okalającej obiekt na którym prowadzone są uciążliwe dla okolicznych mieszkańców prace część modeli może być skutecznie wykorzystywana nie tylko przez inwestorów budowlanych, ale również spółki gminne. Oferta zamiatarek dostępnych na rynku krajowym daje duży wybór zarówno pod względem cenowym, jak również funkcjonalnym.

Zamiatanie ulic maszynami podłączanymi do maszyn budowlanych

Zarówno ciągniki rolnicze, jak też pojazdy budowlane oraz magazynowe wózki widłowe przystosowane są fabrycznie do podłączenia w ich instalacje hydrauliczne i pneumatyczne maszyn zewnętrznych. Zamiatarki doczepiane do pojazdów wykorzystują zasilanie pojazdu. Umożliwia to zarówno poruszanie elementami ruchomymi odpowiedzialnymi za podmiatanie kurzu (szczotki), jak również pomp wtłaczających wodę do oczyszczania podłoża, i zasysanie zabrudzeń z włókien szczotki.

Zamiatarki posiadają odpowiedni system sit i filtrów uniemożliwiających ich zapchanie podczas pracy. Cykliczne serwisowanie i sprawdzanie stanu układów ssących i zasilających zamiatarkę pozwala na jej sprawne użytkowanie i zachowanie gwarancji producenta na ten nie tani sprzęt.

Nowe czy używane? Które zamiatarki wybrać

Z uwagi na dość duży koszt zakupu nowej zamiatarki ulicznej, wiele firm budowlanych, które chcą zadbać o czystość dróg dojazdowych na plac budowy interesuje się zakupem używanej zamiatarki drogowej. Urządzenia tego typu są zdecydowanie tańsze niż nowe modele. Przy zakupie należy jednak sprawdzić dokładnie stan techniczny pojazdu. Zarówno stan zużycia szczotek, ale również pomp i siłowników odpowiedzialnych za zawieszenie całego mechanizmu nad ziemią powinien być w dobrym stanie. Same szczotki zamiatarki, które zużywają się najszybciej można wymieniać w cenach od 600 złotych (w zależności od szerokości szczotki i producenta ceny hurtowe i detaliczne będą się różnić).

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© 2022: Budowa | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress