Co ile kupować nową pościel?

Czy zastanawialiście się po jakim czasie średnio pościel należy wymienić? Oczywiście nie chodzi nam o zmianę pościeli na czystą, ale po jakim czasie komplety pościeli nadają się tylko do wyrzucenia?

Istnieją dwa czynniki, które wpływają na to, jak długo może przetrwać pościel

Na początek warto powiedzieć o tym, ze istnieją dwa czynniki, które wpływają na zużywanie się pościeli. Pierwszym z nich jest jakość pościeli. Drugim jest to jak troszczymy się o naszą posciel, jak ją pierzemy, w jakich środkach itp.

Zawsze dobrze jest mieć na uwadze rodzaj tkaniny, którą wybierzesz przy zakupie pościeli. Przy tak wielu dostępnych opcjach próba ustalenia, który materiał będzie najbardziej trwały, może być bardzo mylący. Ważna jest gramatura materiału, czyli gęstość włókien na cal kwadratowy. Im większa gramatura tym lepiej. Pościel nie będzie wtedy się tak odkształcać, a także nie zacznie nam prześwitywać już po pierwszym praniu.

Najpopularniejszą tkaniną stosowaną w pościeli jest bawełna wraz z różnymi domieszkami, takimi jak poli-bawełna i sztuczny jedwab. Pościel w 100% z bawełny jest powszechnie uznawana za najlepszy materiał na pościel. Długie włókna występujące w bawełnie długowłóknistej pomagają zmniejszyć mechacenie (kępki kłaczków przyklejają się do arkuszy). Oznacza to, że pościel bawełniana często wytrzymuje nawet dwa razy dłużej niż inne pościele wykonane z tkanin sztucznych. Pościel wykonana w 100% z bawełny może wytrzymać bardzo długo, a niektórzy sprzedawcy oferują nawet dożywotnie gwarancje na produkty w 100% z bawełny.

Mieszanki bawełny połączone z innymi materiałami, takimi jak poli-bawełna, są powszechnie dostępne i wydają się być znacznie tańsze niż czysta bawełna. Jednak te mieszanki często nie są oddychające i dlatego nie pomagają nam regulować temperatury ciała podczas snu. W wyniku tego jesteśmy bardziej skłonni produkować więcej potu w nocy, a następnie częściej myć pościel, co może skrócić żywotność pościeli.

Pościel w 100% z bawełny możecie kupić w sklepie internetowym Pościel Dla Rodziny.

Back To Top