Jak ocieplić poddasze celulozą?

Ocieplenie poddasza

W starych domach poddasze często kojarzy się z pomieszczeniem, gdzie w zimę panują niskie temperatury, natomiast latem dochodzi do szybkiego nagrzewania się. Taką sytuację pomoże nam rozwiązać ocieplenie poddasza.

Ocieplanie poddasza celulozą

Wdmuchiwanie granulatu np. celulozy pozwala na uzupełnienie ubytków po wcześniejszym ociepleniu. Takie rozwiązanie pozwala szybko rozwiązać problem. Przed przystąpieniem do realizacji ocieplenia, należy zbadać za pomocą kamery termowizyjnej izolacyjność dachu. Pozwoli nam to określić, gdzie występują największe braki. Celuloza to materiał przyjazny dla środowiska – pochodzi z recyklingu makulatury. Papier jest rozrywany i przerabiany na włókna celulozowe, które nasącza się odpowiednimi związkami chemicznymi. Celuloza jest niepalna i odporna na uszkodzenia. Swoimi właściwościami przypomina wełnę mineralną. Różnica polega na tym, że celuloza lepiej przylega do ocieplanego podłoża – możemy więc ją zaaplikować w trudno dostępnych miejscach. Ocieplenie celulozą gwarantuje większą szczelność niż tradycyjne materiały tj. wełna czy styropian.

Etapy ocieplenia

Przed wykonaniem ocieplenia musimy upewnić się, że remontowany dach jest szczelny i nie uszkodzony. Wszelkie uszczerbki, występowanie grzybów i wilgoci należy usunąć. Ocieplenie celulozą najlepiej zlecić firmie budowlanej. Wraz z usługą wyceniany jest materiał. Wykonawca musi być wyposażony w specjalną maszynę, bez której nie uda się wtłoczyć granulatu na poddasze. Wprowadzanie celulozy rozpoczyna się od dolnej części skosów poddasza. Granulat z celulozą wtłaczany jest pod ciśnieniem za pomocą węża.Ten rodzaj izolacji cechuje się wysoką szczelnością, ogranicza także ruchy powietrza. W końcowym etapie ocieplania, zasklepia się otwory. Możemy to wykonać za pomocą pianki lub fragmentami płyt. Następnie należy zaszpachlować i pomalować naprawiany element.

Jeżeli szukasz firmy, która profesjonalnie wykona ocieplenie Twojego poddasza za pomocą celulozy, sprawdź ofertę Prodartech: https://www.prodartech.pl/wdmuchiwanie-granulatow/


Comments are Closed

© 2023: Budowa | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress