Nakrętki trapezowe – co to jest?

nakrętki trapezowe

Nakrętki trapezowe są niezbędnym elementem uzupełniającym w śrubach trapezowych. Ich stosowanie zapobiega powstawaniu luzów w danych instalacjach, co ma duży wpływ na ich wysoką płynność pracy. Do tego nakrętki trapezowe dają dużą gwarancję, że urządzenie będzie miało wyciszoną głośność. Mechanizmy, w których się stosuje nakrętki trapezowe pracują znacznie ciszej niż bez nich. Dzięki nowoczesnym technologiom nakrętka trapezowa może być produkowana z brązu, stali nierdzewnej czy z poliamidu w zależności od tego jakie będzie ich przeznaczenie i jakie będą potrzeby danego klienta.

Charakterystyka nakrętek trapezowych

Nakrętki trapezowe posiadają różne kształty – sześciokątna, czterokątna, cylindryczna, a także są dostępne nakrętki w wariantach z kołnierzem lub bez kołnierza. Odpowiedni wybór ich kształtu daje gwarancję, że nakrętka trapezowa będzie dobrze spełniać swoją funkcję. Należy przy tym uwzględnić jaki rodzaj jest wykonywany przez mechanizm, w którym zostanie zamontowana dana nakrętka trapezowa. Na przykład nakrętki okrągłe są wykorzystywane przede wszystkim w napędach, które osiągają małe i średnie prędkości. Wszystkie produkty posiadają najwyższe normy jakości. Nakrętki są wytwarzane z wykorzystywaniem wyłącznie wysokogatunkowych surowców. Wykonane są z wysoką precyzją i dbałością o szczegóły. Oferowane nakrętki znajdują powszechne zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu. Gwarantują niezawodność oraz trwałość instalacji. Przekłada się to na wysoką jakość pracy maszyn oraz wytwarzanych przez nich elementów. Asortyment jest na bieżąco poszerzany, dzięki temu są w stanie zaspokoić potrzeby szerokiego grona klientów.

nakrętka trapezowa

Rodzaje nakrętek w śrubach trapezowych

Nakrętki trapezowe stosowane w śrubach trapezowych mogą być wytwarzane z brązu, stali, stali nierdzewnej oraz z poliamidu, a dzięki ich zastosowaniu uzyskuje się dużą stabilność, wysoką płynność oraz niski poziom głośności pracy. W ofercie sklepu
https://elementymaszyn.com.pl można znaleźć następujące rodzaje nakrętek:


  • Nakrętki trapezowe z kołnierzem brąz
  • Nakrętki trapezowe cylindryczne brąz
  • Nakrętki czterokątne brąz
  • Nakrętki trapezowe cylindryczne stal
  • Nakrętki trapezowe cylindryczne nierdzewne
  • Nakrętki trapezowe czterokątne stal
  • Nakrętki trapezowe sześciokątne
  • Nakrętki trapezowe sześciokątne nierdzewne

Comments are Closed

© 2022: Budowa | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress