Kamienie naturalne do zastosowania w domu, ale co z pielęgnacją?

impregnacja kamienia naturalnego

Już od wielu lat możemy zauważyć pewien trend związany z aranżacją trend. Kamienie naturalne stały się idealnym sposobem na uzupełnienie ścian, blatów czy tarasów ogrodowych. Wykorzystanie naturalnych kamieni nie jest tanie, ale z pewnością przynosi upragniony efekt. Tekstura tego rodzaju materiałów jest w pełni surowa, dzięki czemu pomieszczenia stają się bardziej naturalne i żywe. Zastosowanie kamieni może występować bez ograniczeń. Natomiast jak możemy wpływać na ich walory estetyczne? Co zrobić, aby dany kamień nie zatracił swojej początkowej barwy, a mniejsze zabrudzenia nie sprawiały problemów w zachowaniu czystości?

Salon, łazienka, kuchnia?

Kamień naturalny opanował już wszystkie możliwe koncepcje. Jest wykorzystywany we wszystkich pomieszczeniach domów i mieszkań, a w szczególności w ogrodzie. Kamienne blaty kuchenne zdają się być najbardziej ekstrawaganckie, a mimo to jest na to coraz więcej chętnych. Marmurowa lub granitowa wanna? Czemu nie! Można także pokusić się o płytki podłogowe z podobnego typu materiałów. A kto z nas nie myślał o pięknej ceglanej ścianie w centrum naszego mieszkania? Pomysłów i realizacji jest wiele. Kamień naturalny naprawdę opanował koncepcje aranżacyjne wnętrz na całym świecie.

Impregnacja – co to jest?

Impregnowanie kamieni naturalnych to całkiem oczywista czynność, który odbywa się zaraz po zamontowaniu wszystkich elementów i ich wstępnym oczyszczeniu. Impregnacja kamienia naturalnego polega na powstaniu dodatkowej warstwy ochronnej na części wierzchniej kamienia. Powłoka hybrydowa ma na celu chronić kamień przed działaniem szkodliwym wody i zapobieganiu plam. Impregnaty możemy stosować do marmuru, cegły, granitu, piaskowca.

Impregnacja kamienia za pomocą odpowiednich impregnatów 

Pielęgnacja i impregnacja to czynności, które są bardzo ważne w kwestii kamieni naturalnych. Bardzo łatwo utracić ich połysk, który był widoczny w momencie zakupu. W sklepie https://kamchemia.pl znajdziemy różnego rodzaju produkty do kamieni naturalnych, w tym impregnaty, kleje, silikony, rozpuszczalniki i innego rodzaju środki chemiczne. Kamień naturalny to materiał wrażliwy na preparaty, dlatego należy stosować tylko takie, które są adekwatne do ich składu. 


Comments are Closed

© 2023: Budowa | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress