Obróbka CNC – proces krok po kroku

obróbka cnc

Obróbka CNC to proces polegający na wyjątkowo dokładnej obróbce metalu. W jego trakcie wykorzystywane są przede wszystkim wyspecjalizowane urządzenia, które są w pełni skomputeryzowane i zsynchronizowane między sobą przy pomocy oprogramowania umożliwiającego realizację zlecenia w zgodzie z projektem. Dowiedz się na jak wygląda obróbka CNC.

Projekt do obróbki CNC

Obróbka CNC charakteryzuje się niezwykłą wydajnością oraz dokładnością przez wzgląd na właściwie całkowite zniwelowanie czynnika ludzkiego, który mógłby wprowadzić błąd i w efekcie zaszkodzić realizacji zlecenia. Maszyny jednak są ograniczone przez brak zdolności kreatywnego myślenia – właśnie dlatego projekt jest dziełem ludzkim, który następnie konwertowany jest do oprogramowania, które dekoduje informacje i przekazuje je maszynom przeznaczonym do obróbki CNC. Projekt to jedyny krok w trakcie obróbki CNC, który nie powiedzie się bez udziału człowieka.

Obróbka CNC a oczyszczanie materiału

Niezbędnym elementem obróbki CNC jest materiał, z którego wykonywany będzie zaprojektowany przedmiot. Za dokładne oczyszczenie elementu odpowiedzialne są oczyszczarki, które z pomocą ścierniwa lub śrutu ogołacają poddawany obróbce materiał ze starych resztek farby, przebarwień a także zabrudzeń innego pochodzenia. Obróbka CNC pozwala na nadanie materiałowi konkretnej faktury – oczyszczarki również odpowiadają za ten proces w pierwszej fazie realizacji zamówienia. Oczyszczany materiał trafia w końcu pod ostrza frezarek i tokarek odpowiedzialnych za wycięcie określonych kształtów.

Obróbka CNC z Metaltech Serwis

Obróbka CNC wymaga bardzo dobrze wyposażonego parku maszyn, który umożliwi wykonanie niemal każdego projektu a także właściwe przygotowanie materiału oraz odpowiednie wykończenie. W Metaltech Serwis dostępne są urządzenia takie jak frezarki, tokarki, przecinarki oraz szlifierki, które nie tylko pozwalają na realizację zamówienia zgodnie z projektem ale również właściwe przygotowanie faktury materiału pod ewentualne nakładanie farb lub powłok mających na celu zabezpieczenie elementu metalowego przed chociażby korozją.


Comments are Closed

© 2023: Budowa | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress