Gdzie sprawdzi się sprężarka bezolejowa?

Sprężarka bezolejowa (bądź też kompresor bezolejowy) sprawdzi się doskonale podczas wielu prac w warsztacie. Czym dokładnie jest sprężarka bezolejowa? Jakie ma zalety i zastosowanie? Na co warto zwrócić uwagę przed zakupem? O tym wszystkim w poniższym artykule.

Czym jest sprężarka bezolejowa?

Na początku warto podkreślić, że na rynku znajdziemy dwa rodzaje sprężarek, a mianowicie sprężarki bezolejowe oraz olejowe. Zasada ich działania jest bardzo podobna. Zasadnicza różnica polega jednak na tym, że w tej drugiej sprężarce tłok musi być smarowany olejem. W sprężarce bezolejowej nie jest to wymagane, ponieważ tłok został wykonany z materiału odznaczającego się bardzo niskim współczynnikiem tarcia. Różnica tkwi też w tym, że sprężarka olejowa posiada zazwyczaj większe rozmiary.

Sprężarka bezolejowa doskonale sprawdzi się wszędzie tam, gdzie zakazana jest nawet minimalna ilość oleju w sprężonym powietrzu. Przykładem mogą być tutaj chociażby urządzenia dentystyczne. Z powodzeniem wykorzystywany jest również w przemyśle farmaceutycznym oraz chemicznym.

Zalety sprężarki bezolejowej

Mówiąc o sprężarkach bezolejowych, warto mieć na uwadze zalety, które decydują o ich popularności. Przede wszystkim sprężarka bezolejowa jest bardzo łatwa w obsłudze, dzięki czemu z powodzeniem może być obsługiwana nawet przez osoby początkujące bez doświadczenia. Jest też idealna dla osób, które dbają o środowisko, ponieważ ta sprężarka podczas pracy nie emituje szkodliwych spalin.

Ze względu na swoje niewielkie rozmiary sprawdzi się doskonale podczas różnorodnych prac w domowym warsztacie. Możemy go użyć na przykład do malowania ścian, czyszczenia zakurzonych urządzeń bądź też pompowania kół.

Gdzie kupić sprężarkę bezolejową?

Decydując się na zakup sprężarki bezolejowej, warto postawić na doświadczone firmy, które specjalizują się w sprzedaży narzędzi pneumatycznych oraz mają doświadczenie na rynku. Przykładem może być tutaj sklep internetowy Machonline.pl: https://machonline.pl/39-sprezarki-tlokowe-bezolejowe


Comments are Closed

© 2023: Budowa | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress