Ocieplanie domu – na jakie zdecydować się rozwiązanie?

Docieplenie granulatem

Ocieplenie domu powinno wykonać się późną wiosną, latem lub wczesną jesienią, kiedy jeszcze lub już nie ma okresu grzewczego. Jeśli chodzi o popularne rozwiązania – można zdecydować się na wełnę, styropian albo granulat, który wdmuchuje się za pomocą specjalnego urządzenia. Jednym z najpopularniejszych i najbardziej sensownych rozwiązań jest oczywiście to ostatnie – wdmuchiwanie granulatu, dlatego w poniższym artykule skupimy się zwłaszcza na tym rozwiązaniu.

Docieplanie granulatem

Granulat z celulozy, o czym wspominamy wyżej, to dziś jedno z najlepszych i zarazem najpopularniejszych rozwiązań, na jakie każdy, kto chce ocieplić swój dom, może się zdecydować. To rozwiązanie doskonale sprawdza się wtedy, kiedy chcemy ocieplić ścianym, stropy, poddasza, ale i cały budynek. Docieplanie granulatem to również świetne rozwiązanie, gdy musimy naprawić ocieplenie, które nie działa już prawidłowo, gdyż zostało źle rozmieszczone, zostało uszkodzone lub, z powodu minionego czasu, po prostu naturalnie utraciło swoje właściwości (co również wiąże się ze złym rozmieszczeniem). Na ocieplenie powinniśmy się zdecydować wtedy, kiedy zimą jest o wiele za chłodno, a latem za gorąco. Powinniśmy również brać te czynniki pod uwagę, kiedy zastanawiamy się nad modernizacją termoizolacji. 

Sposób działania i zastosowanie

Wdmuchiwanie granulatu sprawdzi się dosłownie wszędzie – zarówno w przypadku standardowych, płaskich powierzchni, jak i trudno dostępnych miejsc, w których żaden inny materiał nie zdałby egzaminu. Specjalistyczne urządzenie rozprowadza substancje równomiernie i skutecznie wypełnia nawet najmniej równe powierzchnie, a nawet wszystkie szpary i dziury, dzięki temu nie powstają żadne mostki powietrza, przez które wydostawałoby się ciepłe powietrze. Docieplanie granulatem stosuje się w przypadku ścian, dachów, poddaszy, stropów, skosy poddaszy itd. Odpowiednio wykorzystany granulat nie opada nawet po latach od remontu, jest odporny na wilgoć, grzyby, owady i kuny, a w razie pożaru – skutecznie gasi ogień niewidzielając przy tym szkodliwych substancji. Więcej na temat takiego ocieplenia można dowiedzieć się na: https://www.prodartech.pl/wdmuchiwanie-granulatow/


Comments are Closed

© 2023: Budowa | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress