Atomizery na każdą kieszeń! Prześwietlamy ofertę dysz wodnych.

Atomizer dwumediowy

Trudne czasy skłaniają nas do poszukiwania oszczędności wszędzie, gdzie to tylko możliwe. Niestety, punkty przesypowe, kruszarnie czy rożnego rodzaje hałdy wciąż muszą być usypywane i zraszane, a bez atomizera jest to niemożliwe. Skoro już musimy go kupić, chcielibyśmy zrobić to po możliwie jak najniższej cenie. Czy można ją połączyć z wysoką jakością? Okazuje się, że tak – wystarczy przejrzeć ofertę PNR Polska

Dysze wodne nie zastąpią atomizera

Na początek umówmy się, że atomizer również jest dyszą wodną, choć istotnie, dość specyficzną. Natomiast nie działa to na odwrót, czyli dysza wodna nie jest atomizerem. Jakie są różnice? Po pierwsza, strużka wody z atomizera jest naprawdę mikroskopijnych wymiarów – w zasadzie jest to mgła (czasem się na to mówi dysza mgłowa), gdzie kropelki wody osiągają wielkość poniżej 20 µm. To bardzo mało. Kropelki wody o takiej wielkości nie zamarzają, dzięki czemu możemy takie instalacje montować nawet na Syberii. Po drugie, atomizer musi być wykonany z naprawdę trwałych materiałów. Chodzi o to, że woda pod sporym ciśnieniem „stępiłaby” zbyt miękka główkę.

Woda to potrafi? Oczywiście! Przecież nie od dziś znane są usługi cięcia wodą. Kwestia ukształtowania odpowiedniej strugi i ciśnienia. Zatem woda działa tutaj na końcówkę atomizera jak tarka, która stopniowo „zabiera” materiał z głowicy. Dlatego musi być ona wykonana z materiałów typu „stal nierdzewna”. W żadnym razie nie może być to plastik, gdyż jest on po prostu zbyt miękki i nie pozwali na długotrwałą eksploatację.

Oferta dysz wodnych i atomizerów

Najlepsze dysze i atomizery wraz z opisami znajdują się na stronie http://www.dysze-wodne.pl/atomizery.html. Tutaj też można przeglądnąć wszystkie rodzaje dysz rozpyłowych w katalogu (niestety po angielsku). PNR Polska współpracuje z PNR italia od 1999 roku. To sprawdzona firma, dostarczająca solidne, trwałe rozwiązania.

Zaletą kupowania atomizerów w specjalistycznej firmie jest możliwość bezpośredniego kontaktu ze specjalistami. W tym celu możemy skorzystać z zakładki „kontakt”, znajdującej się na stronie.


Comments are Closed

© 2023: Budowa | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress