Plusy docieplania granulatem

Nowe domy budowane są według nowoczesnych standardów i nie zmagają się z problemem kiepskiej termoizolacji. Inaczej jest w przypadku starego budownictwa. Jak poradzić sobie ze stratami ciepła w starym budynku? 

Dach i poddasze 

Największe problemy z utratą ciepła i zbyt szybkim nagrzewaniem się możemy napotkać na poddaszu domu. W starszych budynkach częstym problemem jest zbyt cienka warstwa izolacyjna lub liczne uszkodzenia dachu, które powodują mostki termiczne. Przebudowa całego dachu jest zbyt kosztowna, czasochłonna i mało opłacalna przy starszych budynkach. O wiele lepsze są modernizacje, które można wykonać nieinwazyjnie oraz szybko. Dobrą metodą w takim przypadku będzie docieplanie granulatem. Jest to nowoczesne i chętnie stosowane rozwiązanie, ze względu na swoją prostotę i wyjątkową skuteczność. 

Docieplanie granulatem

Docieplanie granulatem jest popularną metodą radzenia sobie z mostkami termicznymi. Wszelkie miejsca, w których są braki w izolacji można wypełnić, wdmuchując w nie granulat. Wypełni on wszystkie szczeliny bez potrzeby rozbierania dachu. Wystarczy kilka otworów, przez które wdmuchuje się do środka granulat izolacyjny. Docieplanie granulatem wykonują profesjonaliści posiadający odpowiedni sprzęt i zajmuje im to zazwyczaj 1-2 dni. Oprócz dachu, granulat można wprowadzać też do ścian poddasza, stropów, fundamentów. Aby sprawdzić, które miejsca w Twoim domu tracą najwięcej ciepła wykonaj zdjęcia termiczne. Następnie powierz modernizację domu fachowcom. Efekt będzie odczuwalny od razu! Docieplanie granulatem poprawi jakość życia Twojej rodziny. Latem dom nie będzie się szybko nagrzewał i utrzyma stabilną temperaturę, a zimą nie wydasz majątku na ogrzewanie! 

Plusy termomodernizacji

Dzięki termomodernizacji zaoszczędzisz pieniądze na ogrzewaniu mieszkania. Twój dom będzie dłużej utrzymywał ciepło, a jego mieszkańcy będą czuli się komfortowo o każdej porze roku. Docieplanie granulatem jest szybką i łatwą metodą poprawy jakości dachu, ścian i stropów. Dodatkowo, materiał użyty do ocieplenia, po odpowiedniej impregnacji ma większą odporność na ogień.  Poprzez wdmuchiwanie, granulat dociera do każdej szczeliny i wypełnia ją równomiernie, dzięki czemu pozbywamy się mostków termicznych spowodowanych nieszczelną izolacją. Bardziej zgłębić ten temat można na stronie https://www.prodartech.pl/wdmuchiwanie-granulatow/.


Comments are Closed

© 2023: Budowa | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress