Sygnalizator optyczno akustyczny – kiedy może się przydać?

Inwestycja w sygnalizatory staje się już pewnego rodzaju normą. Coraz więcej osób z troski o swoje bezpieczeństwo decyduje się na zakup sygnalizatorów ppoż, sygnalizatorów włamania. Instalacja tego typu urządzeń zdecydowanie poprawia komfort i bezpieczeństwo. Największym zainteresowaniem wśród dostępnych sygnalizatorów cieszą się te wydają sygnały optyczne i dźwiękowe.

Sygnalizatory instalowane jako system bezpieczeństwa domu

Sygnalizatory można zsynchronizować z wieloma urządzeniami w tym miedzy innymi z systemami ppoż. Jest to świetne rozwiązanie jeśli chcemy zapewnić sobie i naszym bliskim bezpieczne warunki mieszkalne. Sygnalizatory różnią się nie tylko konstrukcja i budową ale i zastosowaniem. Do kupienia są nie tylko sygnalizatory zewnętrzne do zastosowań w prywatnych domostwach ale także sygnalizatory wewnętrzne do zastosowań w budynkach użyteczności publicznej. Z uwagi na sposób działania wyróżniamy sygnalizatory ppoż optyczne i dźwiękowe. Urządzenia które mogą alarmować o sytuacji pojawienia się zagrożenia pożarowego w sposób dla nas widoczny i słyszalny.

Sygnalizatory optyczne – dźwiękowe urządzenia specjalistyczne alarmujące

Jak sama nazwa wskazuje ten rodzaj sygnalizatora spełnia obie funkcje, alarmującą za pomocą sygnałów dźwiękowych oraz alarmująca w sposób optyczny. Takie urządzenie okazuje się nieocenione w przypadku alarmowania w sytuacji pojawiającego się zagrożenia, dzięki niemu realnie zwiększa się czas na podjęcie ewakuacji. Niektóre modele sygnalizatorów posiadają dodatkowe funkcje, dzięki którym możliwe jest synchronizowanie z systemem ppoż. W przypadku pojawienia się dymu lub pożaru urządzenie wysyła sygnał do jednostek pożarniczych.

Sygnalizatory optyczne – dźwiękowe to urządzenia, które powinny posiadać certyfikację. Zanim podejmiemy decyzję zakupową w temacie urządzeń sygnalizacyjnych sprawdźmy ich specyfikację produktową. W tym przypadku pomocny okaże się z pewnością zakup urządzeń sygnalizacyjnych bezpośrednio u producenta. Duży wybór sygnalizatorów optyczno – dźwiękowych znajdziesz w ofercie W2 (https://w2.com.pl)

Back To Top