Zakup mieszkania z rynku pierwotnego – czym sugerować się przy wyborze nieruchomości?

nowe mieszkania

Kupno nieruchomości rodzi wiele dylematów. Ten fakt nie dziwi, bowiem na zakup mieszkania z rynku pierwotnego nabywcy bardzo często poświęcają oszczędności swojego życia, bądź zadłużają się na kilka lat.

Zakup nieruchomości nie jest prostą i szybką decyzją, która można podjąć w parę chwil. Zakup mieszkania powinien być poprzedzony wnikliwą analizą rynku nieruchomości. Chcąc kupić dobrze mieszkanie musimy mieć wcześniej rozeznanie tego ile mniej więcej kosztuje m2 mieszkania deweloperskiego w jakim standardzie jest wykonany. Oczywiście to tylko kilka kwestii do przemyślenia. Oto co jeszcze warto wziąć pod uwagę przy wyborze nieruchomości. 

Realizacja dewelopera

Przed podjęciem współpracy z deweloperem najlepiej zapoznać się z jego portfolio. Jeśli to możliwe najlepiej przed podjęciem decyzji o zakupie nieruchomości porozmawiać wcześniej z deweloperem. Przedstawić mu swój punkt widzenia a nawet wynegocjować warunki zakupu. Na własną rękę warto również sprawdzić dostępne opinie na temat wybranego dewelopera, sprawdzić jak dotychczas wykonywał swoje inwestycje budowlane. Czy oddawał swoje projekty na czas. Oprócz tego przyda się także informacja na temat tego, w jakim standardzie wykonywane są mieszkania.

Lokalizację w jakiej znajdujesz się mieszkanie

Zakup mieszkania to przeważnie inwestycja na wiele lat. Dlatego nie bez znaczenia przed zakupem mieszkania musimy określić w jakim mieście i konkretnej lokalizacji chcemy mieszkań. Czy interesuje nas mieszkanie deweloperskie bliżej centrum miasta czy też mieszkanie bardziej na uboczu nieopodal terenów zielonych. Duże znaczenie ma także miasto w którym chcemy kupić mieszkanie. Wybierając nieruchomość w małej miejscowości dość oczywistym jest, że cena będzie niższa niż chcielibyśmy kupić mieszkanie w dużym mieście. Wybierając Rzeszów jako lokalizację do zamieszkania warto podkreślić, że ceny mieszkań tutaj potrafią zaskoczyć. Oczywiście w pozytywnym znaczeniu tego słowa. Nowe mieszkania w Rzeszowie są zdecydowanie tańsze niż te dostępne w dużych miastach takich jak Warszawa czy Kraków.


Comments are Closed

© 2023: Budowa | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress