Przegląd butów roboczych – sprawdź najpopularniejsze modele

buty robocze

Odzież robocza i obuwie to podstawowy ekwipunek każdego pracownika. W obuwie robocze powinni zaopatrzyć się pracownicy, którzy wykonują prace w obszarach wysokiego ryzyka.

Czyli Ci pracownicy, którzy pracują w dość wymaganych warunkach. Mają styczność, narażeni są na kontakt z substancjami niebezpiecznymi czy żrącymi, osoby pracujące w zakładach przemysłu chemicznego, na budowie. Zastosowanie obuwia roboczego, które posiada funkcje ochronne, zabezpiecza stopę pracowników przed wszelkimi urazami.

Półbuty robocze

Jednym z najczęściej wybieranych modeli obuwia ochronnego są półbuty. Sprawdzają się na stanowisku pracowniczym, gdzie jest noszenie wygodnego i komfortowego obuwia do tego bezpiecznego. Półbuty robocze to dobry wybór jeśli poszukujemy obuwia całorocznego.

fot. przykładowe modele butów ochronnych/roboczych producenta PPO

Sandały robocze

Mimo swojej nazwy sandały robocze to obuwie ochronne, które skutecznie chroni stopę pracownika. Jedyna różnica jest to, że sandały wykonane są z bardziej oddychającego materiału. Sandały robocze będą dobrym wyborem jeśli pracujemy np. w mocno ogrzewanych pomieszczeniach. Są zdecydowanie lżejsze niż standardowe półbuty, przez co stopy mają zapewniony lepszy komfort. Dzięki nim wielogodzinna praca w ciepłych pomieszczeniach nie musi być utrapieniem.

Buty robocze wysokie

Wysokie buty ochronne wybierane są bardzo często w branży budowlanej jak również w takich warunkach pracy w których konieczne jest stąpanie po trudnym i nierównym podłożu. Wysokie buty robocze w razie wypadku są w stanie skutecznie unieruchomić kostkę stąd też bardzo często znajdują zastosowanie w wielu różnych, często nawet niebezpiecznych zawodach

Pozostałe modele

Obuwie ochronne jak sama nazwa wskazuje powinno zabezpieczać, chronić stopę. Dlatego też wybór konkretnego rodzaju obuwia ochronnego to jedno, inną równie ważną kwestią jest typ obuwia. Do wyboru mamy obuwie ochronne z podnoskiem kompozytowym, bez podnoska, obuwie ze wzmocnioną podeszwą, czy tez obuwie antystatyczne. Typ obuwia w dużej mierze powinien być dobrany do warunków panujących w danym zakładzie pracy. W jednym zakładzie konieczne będzie noszenie obuwia antypoślizgowego zaś w innym konieczne i będzie posiadanie obuwia antystatycznego.


Comments are Closed

© 2023: Budowa | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress