Łyżka do koparki – gdzie i kiedy je stosować

Jak sama nazwa wskazuje jest to element składowy koparki. Maszyny budowlane typu ładowarki czy ładowarko koparki należą do tej grupy najbardziej potrzebnych sprzętów na budowie. Dzięki nim wykonywanych jest większość prac naziemnych. Sama koparka jednak nie jest wystarczalną maszyną. Wiadomo wykonuje często bardzo specjalistyczne prace i to właśnie wtedy potrzebne są łyżki do koparki.

Zastosowanie osprzętu

Osobą, która dba bezpośrednio o osprzęt do koparki jest operator bądź kierownik budowy. Są to osoby, które doskonale wiedzą jaka łyżka do koparki, kiedy ma zostać zastosowana. To jaki zostanie wybrany sprzęt będzie miało swoje odzwierciedlenie w wykonanych pracach. Zatem części zamienne muszą być dobrej i solidnej konstrukcji zapewniające pracę w każdych warunkach. Łyżki to nie jedyny element wyposażenia koparki, potrzebne mogą okazać się także ramiona long reach oraz szybkozłącza.

Do jakich prac?

Koparka to maszyna głównie budowlana, tak więc łyżki do koparek wykonują zwykle większość prac naziemnych. Wykonywanie wykopów, równanie terenu, przygotowywanie terenu do zabudowy, skarpowanie terenu, przenoszenie kruszyw i innych materiałów budowlanych to tylko niektóre z prac jakie możliwe są do wykonania przy użyciu koparki.

Rolą operatora jest oczywiście dobranie sprzętu do wykonywanych robót, oczywistym jest że do ciężkich robót tam gdzie jest przykładowo ciężki grunt będzie potrzebna łyżka do koparki,  która będzie zbudowana z innych materiałów niż przykładowo łyżka podsiębierna. Więcej o zastosowaniu i doborze łyżek do koparek można znaleźć na TUTAJ.

Podstawy BHP

We wszelkich pracach budowlanych nawet z udziałem wykwalifikowanego operatora ważne jest zachowanie należytych zasad BHP. Podczas prac, które wykonuje koparka w pobliżu nie mogą znajdować osoby trzecie. Dodatkowo operator w trakcie wykonywanych prac powinien korzystać ze sprzętu, który chroni przed hałasem.

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© 2023: Budowa | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress