Udogodnienia w domu osoby niepełnosprawnej – pomocne platformy Cibes

Dzięki wielu nowoczesnym urządzeniom, życie osób niepełnosprawnych staje się coraz bardziej ułatwione. Mają one dostęp do coraz to nowych elementów ułatwiających poruszanie się po domu, a także funkcjonowanie w miejscu pracy. Należeć do nich mogą platformy śrubowe Cibes, podjazdy i specjalnie przystosowane łazienki.

Przystosowanie domu lub mieszkania przy pomocy platform Cibes

Dla wielu osób będą potrzebne konkretne udogodnienia, aby mogły normalnie funkcjonować w miejscu pracy, czy w domu. Na szczęście w Polsce można zauważyć coraz więcej podjazdów dla wózków inwalidzkich, które znacznie ułatwiają dostęp do wielu budynków. Istnieją też specjalne autobusy wyposażone w obniżane podłogi, które umożliwiają bezproblemowy transport.

Coraz bardziej popularny staje się też montaż platformy Cibes, dzięki którym można z łatwością poruszać się po kilku piętrowych domach. Organizacja takiego urządzenia sprawia coraz mniej problemów – zajmuje się nią wiele firm. Można też ubiegać się o konkretną pomoc finansową, co dokładniej opisane jest w następnym paragrafie. Urządzenia jak windy dla niepełnosprawnych i platformy są rozwiązaniami stosowanymi w obiektach budowlanych, ze względu na zdecydowanie niższe ceny kupna i montażu takich urządzeń.

Dofinansowanie montażu platform Cibes

Osoby niepełnosprawne mogą ubiegać się o różnego rodzaju dofinansowania. Istnieje wiele programów aktywizacji w miejscu pracy organizowanych przed urzędy, jak i fundusze na zakup sprzętu rehabilitacyjnego i ułatwiającego funkcjonowanie. Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób niepełnosprawnych może pomóc finansowo na przykład podczas ubiegania się o prawo jazdy, zakup samochodu czy też dofinansownie zakupu urządzeń Cibes, które ułatwią funkcjonowanie w domu. Można również ubiegać się o pomoc w wielu fundacjach.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© 2023: Budowa | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress