Znaczenie atomizerów przemysłowych w instalacjach odpylania

atomizery hydrauliczne

Produkcja przemysłowa, wydobycie kopalin oraz wiele innych procesów w wielu gałęziach przemysłu wymaga zastosowania specjalnych urządzeń i instalacji w celu usprawnienia działania przedsiębiorstwa, zmniejszenia poziomu zagrożeń i niebezpieczeństwa oraz właściwej obróbki materiału czy surowców. jednym z takich procesów jest odpylanie. 

Produkcja mgły sposobem na odpylenie materiału

W celu pozbycia się niechcianych pyłów, które są nieodłącznym elementem wydobywanych materiałów, surowców i kopalin trzeba zastosować skuteczne rozwiązanie odpylające, ponieważ jego nadmiar może prowadzić do niepożądanych zdarzeń jak:

  • samozapłon kruszyw i kopalin,
  • wybuch pożaru,
  • inne niebezpieczne zdarzenia.

atomizer

Skutecznym sposobem na obniżenie zawartości pyłów niskim kosztem jest wyprodukowanie mgły z cieczy, która będzie wiązała się z drobinkami pyłów i ściągała je z surowców. Jest to sposób niesamowicie wydajny, ponieważ niewielkie ilości wody pozwalają na odpylenie znacznej ilości materiałów, który liczy się w dziesiątkach i setkach ton. Produkcja mgły wymaga zastosowania specjalnej instalacji hydraulicznej, wyposażonej w atomizery, które pracując pod ciśnieniem i wykorzystując połączenie cieszy ze sprężonym powietrzem są w stanie wygenerować mgłę, czyli rozdrobnić cząsteczki wodny na drobne kropelki. Informacje o zastosowaniu atomizerów przemysłowych można znaleźć na tej stronie.

atomizery hydrauliczne

Duża uniwersalność stosowania atomizerów

Zarówno atomizery powietrzno-wodne jak i ultradźwiękowe przeznaczone są do rożnych zastosowań. oczyszczanie z pyłów urobku czy innych kopalin jest tylko przykładem, jednak najbardziej popularnym. Atomizery potrafiące tworzyć kropelki wody o wielkości kilkudziesięciu mikrometrów mogą być stosowane także w celu oczyszczenia powietrza oraz zwiększenia jego wilgotności, jeśli jest to wymagane dla uzyskania określonych parametrów powietrza.

Budowa atomizerów

Atomizery mają bezpośredni kontakt z wodą i powietrzem. Muszą zatem być stworzone z materiałów, które nie korodują i nie utleniają się. Dla konstrukcji tego typu urządzeń stosuje się najwyższej jakości stale nierdzewne i inne tworzywa odporne na warunki pracy, w jakich będą pracować. Dokładność atomizera oraz sprawność gwarantujące długie użytkowanie jest bardzo istotna dla prowadzenia procesów produkcyjnych. Częsty serwis urządzeń i komponentów ma wpływ na obniżenie wydolności przedsiębiorstwa, zatem kładzie się na te kwestie ogromny nacisk.

Podobnymi produktami są także: rozpylacze, dozowniki, dysze.


Comments are Closed

© 2023: Budowa | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress