Czy warto kupować okna u producenta?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów okien. Naprawdę jest w czym wybierać. Na jakie się zdecydować? Na co zwrócić szczególną uwagę? Gdzie najlepiej kupić? O tym kilka wskazówek w niniejszym artykule.

Jakie są rodzaje okien ze względu na materiał?

Ze względu na materiał wyróżniamy okna plastikowe, drewniane i aluminiowe. To najpopularniejszy i jeden z najważniejszych elementów, jaki powinien nas interesować. Najczęściej wybierane są okna plastikowe (PCV). Stosunkowo niedrogie, świetnie izolują ciepło i są w miarę odporne na zniszczenia. Nie trzeba o nie jakoś specjalnie dbać. Producent okien PCV potwierdza, że sprzedają się one najczęściej. Niestety, pod wpływem wysokich temperatur tworzywo sztuczne pracuje więc nie zaleca się ich w przypadku okien wielkogabarytowych. Okna drewniane to klasyka i elegancja. Nie odkształcają się pod wpływem temperatur i wilgotności. Niestety, trzeba je systematycznie konserwować. Okna aluminiowe sprawdzają się w nowoczesnym budownictwie, w którym są okna o bardzo dużych rozmiarach. Aluminium jest bardzo trwałym materiałem – odpornym na zniszczenia. Minusem jest jednak fakt, że przez te ramy szybko ucieka ciepłe powietrze.

Na co zwrócić więc uwagę?

Przeznaczenie. Zastanów się, gdzie będą te okna i jaki będzie ich rozmiar. Musisz zdecydować, co jest dla Ciebie ważniejsze. Najbardziej uniwersalne są okna PCV. Jeżeli zależy Ci na wyglądzie klasycznym – wybierz okna drewniane, jednak pamiętaj o regularnej konserwacji.

Gdzie najlepiej kupić?

Producent okien to najlepszy wybór. Kupowanie „u źródła” niesie często za sobą korzyść finansową w postaci rabatów. U producenta masz bogaty wybór. Przedstawiciel chętnie Ci doradzi, udzieli wszystkich informacji.

Back To Top