Jakie podtynkowe zestawy do WC wybrać?

Podtynkowe zestawy do WC to rozwiązanie, które zyskuje popularność ze względu na swoją wszechstronność. Chętnie korzystają z niego właściciele łazienek o niewielkim metrażu. Dzięki tym zestawom można w prosty sposób zagospodarować przestrzeń, która jest estetyczna i funkcjonalna. 

Jakie zestawy do WC wybrać? Co jest najważniejsze? Tego dowiesz się, czytając nasz wpis.

Przede wszystkim stelaż

Stelaż to najważniejsza część zestawu podtynkowego. To właśnie ona odpowiada za jego funkcjonalność. Wybór odpowiedniego stelaża zależy przede wszystkim od ciężaru zabudowy i tego, jakie ma mieć funkcje. Za to pozostałe elementy zestawu (miski lub bidety) są dość uniwersalne. To, jaką podejmiemy decyzję, nie ma większego wpływu na funkcjonalność zestawu. Więcej o elementach zestawu do WC znajdziesz na stronie: https://www.arbolazienki.pl/zestawy-wc 

Poniżej krótki opis najpopularniejszych rozwiązań.

Stelaż podtynkowy WC do niskiej zabudowy (pod okno lub z półką wspólną z umywalką) – to droższe rozwiązanie od standardowych modeli. Co warto wiedzieć, w przypadku najniższych stelaży przycisk spłukujący będzie całkowicie zasłonięty przez deskę sedesową, ale za to możesz na niewielkiej wysokości zainstalować praktyczną ceramikę sanitarną.

Niski zestaw podtynkowy – wybierając ten stelaż, zyskujesz możliwość ustawienia półki na niewielkiej wysokości. To dobre rozwiązanie, jeśli masz w domu dzieci lub chcesz przystosować łazienkę do potrzeb niepełnosprawnej osoby.

Zestaw podtynkowy slim – ma mniejszą głębokość niż standardowy zestaw. Dlatego też jego instalacja potrzebuje mniej przestrzeni niż w klasycznym wariancie.

Wąski stelaż podtynkowy – ten rodzaj stelażu jest wyższy i węższy od standardowego modelu. Nie pozwala jednak na stworzenie nisko umieszczonej półki, ale w zamian za to łatwo go ukryć w ścianie.

Narożny zestaw podtynkowy – to dość specyficzna konstrukcja, która doskonale sprawdza się w łazienkach o niewielkim metrażu. W wielu przypadkach wybór narożnego zestawu podtynkowego rozwiązuje problem z małą przestrzenią.

Spłuczka – kolejny ważny element

Spłuczka to kolejna istotna część zestawu toaletowego, a w przypadku zestawu podtynkowego jest jeszcze ważniejsza. Dlaczego? Co prawda funkcję ma tę samą, ale za to nie można się do niej tak łatwo dostać, gdy się zepsuje lub będziemy chcieli ją wymienić. Dlatego też od samego początku warto wybierać pewne rozwiązania, które będą służyć przez lata. 

Back To Top