Drzwi aluminiowe – zastosowanie

drzwi-aluminiowe

Aluminium od lat jest cenionym surowcem jeśli chodzi o konstrukcje dla celów budowlanych. Stosowany w połączeniu z innymi metalami, aluminium eksponowane na zewnątrz jest odporne na działanie czynników atmosferycznych oraz mechanicznych.

Aluminium jest lekkim i elastycznym surowcem, stosowanym do produkcji drzwi sprawia, że zyskują one na samym wyglądzie zewnętrznym, ale także zdobywa duże uznanie w produkcji drzwi ppoż przeciwpożarowych.

Zalety zastosowania

Drzwi aluminiowe są najczęściej wybierane w domach mieszkalnych. Głównie za sprawą swojej ergonomii i z myślą o komforcie i bezpieczeństwie. Do zalet stosowania tego rodzaju drzwi można zdecydowanie zaliczyć to, że zapewniają one doskonałą izolację, zmniejszają utratę ciepła, chronią przed hałasem. W przeciwieństwie do PCV czy drewna, drzwi aluminiowe nie krzywią się, dlatego przez bardzo długi czas utrzymują wszystkie swoje parametry. Są uważane za jedne z bezpieczniejszych dlatego należą do najczęściej wybieranych.

drzwi ppoż

Drzwi ppoż

Oprócz swojego głównego przeznaczenia w budownictwie mieszkalnym, drzwi aluminiowe mogą pełnić rolę ochrony przeciwpożarowej. Mowa tutaj o aluminiowych drzwiach ppoż. By zapewnić należytą ochronę przeciwpożarową drzwi aluminiowe przeciwpożarowe produkowane są z uwzględnieniem podziałów ze względu na posiadaną ognioodporność i dymoszczelność.

Najbardziej popularne drzwi ppoż to drzwi ei30, ei60. Są one wykorzystywane nie tylko w budownictwie mieszkalnym ale także w biurowcach, magazynach czy halach produkcyjnych. Czyli wszędzie tam gdzie niezbędna jest ochrona przeciwpożarowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top