Zastosowanie mieszarki turbinowej na budowie

mieszarka turbinowa

Wykorzystanie mieszarek w przemyśle jest powszechne i także na placach budowy ciężko byłoby wykonać wiele prac polegających na równomiernym wymieszaniu ze sobą różnych materiałów. Przerabianie różnych mas można spotkać także w rzemieślnictwie – chociażby przy tworzeniu odlewów czy np. w wytwarzaniu produktów ceramicznych. Równomierne i szybkie wyrabianie mas formierskich to główne zadanie, jakie wykonuje na placu budowy lub w przedsiębiorstwie czy zakładzie pracy mieszarki.

Oczywiście mieszarka turbinowa może mieć bardzo różne parametry, dzięki którym idealnie nadaje się ona do określonych warunków. Największe zakłady przemysłowe świadomie sięgają po mieszarki o dużych gabarytach, całkowicie zautomatyzowane i mechanicznie zarządzane przez systemy informatyczne. W nieco tylko mniejszych firmach czy na potrzeby mniejszej produkcji mieszarka turbinowa może być nieco bardziej kompaktowa, a nawet mobilna. Najważniejsze zalety takiej mieszarki to fakt bardzo wolnego obrotu samej misy i mieszadła, przy bardzo szybkiej pracy turbiny. W odróżnieniu od starszych modeli, obecnie mieszarki turbinowe wprowadzają wodę lub inne materiały ciekłe za pomocą zamontowanych wewnątrz spryskiwaczy, co gwarantuje o wiele lepszą obróbkę masy.

mieszarka turbinowa

Mieszarka turbinowa – korzyści

Inne korzyści wynikające z sięgnięcia po takie rozwiązanie, to chociażby:

  • bardzo niskie zużycie energii elektrycznej
  • prosta i intuicyjna obsługa urządzenia
  • mała masa własna sprzętu
  • duże luki inspekcyjne i otwory drzwiowe umożliwiające łatwy dostęp do wnętrza
  • cicha praca mieszarki
  • wysoka trwałość elementów takich jak turbina czy lemiesz.

Wybierając odpowiednią mieszarkę do własnego biznesu, warto przede wszystkim sprawdzić parametry maszyn dostępnych na rynku oraz dokonać odpowiednich obliczeń potrzeb przerobowych swojego zakładu produkcyjnego. Warto także zwrócić uwagę na dodatkowe korzyści płynące ze współpracy z określonym sklepem, hurtownią, dostawcą czy bezpośrednio – producentem mieszarek turbinowych. To oczywiście warunki serwisowe i gwarancyjne, dzięki którym przynajmniej przez kilka lat można oczekiwać profesjonalnego wsparcia przy konserwacji i naprawie mieszarki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top