Zalety i wady pianki termoizolacyjnej

Pianka termoizolacyjna zastosowana na poddaszu

Coraz więcej właścicieli domów i wspólnot mieszkaniowych decyduje się na ocieplenie dachów, poddaszy czy całych elewacji. Do tego typu prac można zastosować najróżniejsze materiały. Zdecydowanie na uwagę zasługuje pianka termoizolacyjna z poliuretanu. W poniższym artykule prezentujemy liczne zalety, ale również i wady takiego rozwiązania. 

Pianka termoizolacyjna

Taką piankę określa się również pianką PUR. Tego rodzaju pianka jest wytwarzana z żywicy poliestrowej w spienionej postaci, które może występować nie tylko w postaci pianek ale także i płyt czy otulin, mat albo taśm. Wykorzystuje się je do różnych instalacji, wykonywania izolacji termicznych, a także uszczelniania niesprawnych izolacji cieplnych, do klejenia różnych materiałów, a nawet wypełniania szczelin w ścianach.

Kiedy ocieplić poddasze?

Poddasze powinien ocieplić właściwie każdy właściciel domu czy wspólnota mieszkaniowa, jeśli w pomieszczeniach zimą panuje chłód a latem jest zbyt gorąco. Specjalny materiał, jakim bez wątpienia jak pianka termoizolacyjna, sprawia, że temperatura wewnątrz budynku jest regulowana przez cały rok. Dzięki izolacji temperatura w pomieszczeniach będzie o kilka stopni wyższa. Warto jednak zadbać o odpowiedniej jakości ogrzewanie, gdyż pianka ma za zadanie utrzymanie ciepła. 

Zalety i wady stosowania pianki termoizolacyjnej

Pierwszą rzeczą, o jakiej warto wspomnieć, jest to, że tego rodzaju pianki są mało inwazyjne i niesamowicie skuteczne – właśnie z tych powodów wiele osób decyduje się je zastosować. Poza właściwościami termoizolacyjnymi, ogromną wytrzymałością mechaniczną i bardzo dobrą izolację akustyczną, należy wspomnieć również o odporności na ogień i wilgoć, a także na szkodniki typu kuny czy owady, które skutecznie mogą uszkodzić inne izolacje termiczne, przez co do budynku znowu będzie przedostawać się zimą chłodne powietrze, a latem gorące. Należy zauważyć, że pianka wypełni każdą, nawet najmniejszą szczelinę. Dzięki temu żaden fragment dachu czy elewacji nie zostanie pominięty. Zastosowanie takiej pianki ma tylko jedną(!) wadę, jest nią to, że kiedyś po prostu nieco opadnie, ale jeśli izolacja jest wykonana właściwie, nie będzie to miało żadnego wpływu na jej właściwości. Więcej informacji na temat pianek termoizolacyjnych można dowiedzieć się na: https://www.prodartech.pl/pianka-poliuretanowa/.


Comments are Closed

© 2023: Budowa | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress