Odpływy liniowe. Czy warto?

odpływ liniowy w łazince

Ostatnio niezwykle popularne stały się odpływy liniowe. Trend przywędrował do nas z ameryki, gdzie już wcześniej wybierano odpływy liniowe, aby nie zaburzać modernistycznego wystroju łazienki. Jednak czy warto decydować się na takie rozwiązanie? Gdzie się ono sprawdzi, a gdzie nie? A najważniejsze ile to rozwiązanie kosztuje i czy jest droższe od tradycyjnego brodzika? A to i inne pytania postaramy odpowiedzieć się w artykule.

Odpływy liniowe – charakterystyka

Odpływy liniowe są to specjalne rynienki montowane pod podłogę. Na zewnątrz na poziomie płytek znajduje się tylko kratka przez którą wpływa woda.

Odpływy liniowe znajdziecie na stronie http://www.wodnetrendy.pl/20-odplywy-liniowe

Montaż odpływu liniowego – o czym pamiętać

Przy montażu należy się upewnić jak grubą posadzkę posiada się. Przy niskiej posadzce możliwe jest naruszenie warstwy wyciszającej. Warto pamiętać o tym aby dostosować wysokość odpływu liniowego do wysokości swojej posadzki, w niskich posadzkach należy stosować odpływy liniowe o niskiej wysokości, natomiast odpływy liniowe wyższe można montować w grubszych posadzkach.

Należy przemyśleć zagospodarowanie odpowiedniej przestrzeni do spływu tak żeby woda miał możliwość spłynięcia.

W kwestii spadów można stworzyć różne spady. Jednostronne, dwustronne oraz czterostronne. Warto przemyśleć długość odpływu liniowego, który będzie miał wpływ na ukształtowanie spadków.

Istotna jest również kwestia samej kratki. Może ona być wykonana ze stali szlachetnej lub wykończona tymi samymi płytkami.

Należy odpowiednio zabezpieczyć okolice między odpływem a płytami. Najlepiej wysokiej klasy sylikonem.

Zalety i wady odpływów liniowych

  • są estetyczne
  • łatwe w utrzymaniu w czystości
  • są bezawaryjne
  • nie pękają w przeciwieństwie do akrylowych brodzików.

Gdzie sprawdzi się odpływ liniowy?

Odpływ liniowy sprawdzą się w przypadku osób tworzenia nowych łazienek od zera. Przy chęci wymiany brodzika nie będziemy mogli tego zrobić.


Comments are Closed

© 2023: Budowa | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress