Konstrukcje stalowe Śląsk – zalety i wady

Obecnie zastosowanie konstrukcji stalowych w budownictwie jest bardzo popularne.
Jednak jak wiemy wszystko ma swoje wady i zalety, o których warto wiedzieć nim weźmiemy się za budowę z użyciem profili stalowych.

ZALETY

Konstrukcje stalowe Śląsk są lekkie, co jest dużym plusem. Lekkość konstrukcji przy zachowaniu jednocześnie nośności i wytrzymałości tradycyjnych elementów sprawia, że ludzie chętnie sięgają po taką alternatywę w budownictwie. Waga profilu stalowego jest zdecydowanie niższa niż waga cegły bądź pustka takiej samej wielkości. Kolejną zaletą jaką posiadają konstrukcje stalowe Śląsk jest łatwość wykonania, wystarczy połączyć ze sobą docięte elementy i gotowe. Nie wymagają one zakupu kleju lub zaprawy, których nakładanie wymaga umiejętności a dodatkowo jest czasochłonne. Wykorzystanie konstrukcji stalowych pozwala nam zaoszczędzić czas oraz pieniądze. Kolejną zaletą jest dowolność wyglądu budynku. Dzięki możliwości dowolnego kształtowania profili możliwe jest uzyskanie budynku o oryginalnych kształtach. Jeśli naszym marzeniem jest niecodzienny wygląd domu, to nic nie stoi nam na przeszkodzie. Nie ma ograniczeń w tej metodzie budownictwa.

WADY

Warto także wspomnieć o wadach konstrukcji stalowych, które mogą spowodować, że zrezygnujemy z tej metody i powrócimy do tradycyjnych sposobów. Profile stalowe, które nie zostaną odpowiednio zabezpieczone mogą zacząć ulegać zniszczeniu, aby temu uniknąć musimy dbać o zabezpieczenie antykorozyjne, a to niestety wiąże się z kosztami. Profile konstrukcji stalowej należy przewozić w odpowiednim transporcie ze względu na ich wrażliwość. Musimy liczyć się także z poniesieniem większych kosztów za projekt gdyż wiąże się on z zastosowaniem nowoczesnych programów. Cena materiałów oraz elementów, z których się wykonuje profile jest dość wysoka.

PODSUMOWANIE

Fakt, że wszystko ma swoje plusy i minusy jest każdemu dobrze znany. Warto więc pomyśleć, czy więcej jest zalety czy wad konstrukcji stalowych oraz czy to idealne rozwiązanie dla nas.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© 2023: Budowa | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress