Prowadzenie okablowania w pomieszczeniach mieszkalnych

remont w domu

Budując nowy dom aranżując na nowo mieszkanie pojawia się szereg problemów i kwestii do rozwiązania. Mają one zarówno naturę techniczna, co także funkcjonalna oraz estetyczną. Jednym z nich jest prowadzenie kabli zasilających, jak również innego typu.

Obecne pomieszczenie mieszaklne i użytkowe są często naszpikowane elektronika różnego rodzaju – telewizorami, projektorami czy różnego rodzaju lampami. Do wszystkich tych urządzeń należy doprowadzić prąd stały. Wtedy właśnie pojawia się kwestia kabli. Coraz częściej zdarza się, że jest ich naprawdę dużo. Jak wiadomo kable leżące “samopas” mogą być niebezpiecznie, dlatego stosuje się szereg rozwiązań, które pomagają uporządkować kable oraz sprawić, że będą one wyglądały bardziej estetyczne.

Listwy ścienne, kanały i korytka kablowe.

Popularnym rozwiązaniem do ukrycia kabli w pomieszczeniach mieszkalnych jest zastosowanie ściennych listew, kanałów kablowych oraz korytek kablowych. Metody te są praktyczne oraz estetyczne. Umiejętne zastosowanie kanałów kablowych sprawi, że będą one praktycznie niewidoczne. W sklepach można znaleźć kanały i korytka kablowe w bardzo różnych szerokościach i rozmiarach. Można przez to bez większego problemu dobrać je do danej grubości kabli oraz miejsca, gdzie mają zostać umiejscowione. Dzuży wybór kanałów i korytke kablowych znajdą Państwo na stronie sklepu Ex-Con:
Korytka kablowe logo Ex-Con

Podsumowanie.

Wybierając kanały kablowe lub korytka oszczędzamy sobie kucia ścian, co często jest niewskazane. Do ich montażu jest potrzebny klej lub opcjonalnie śruby, w zależności, gdzie mają zostać zamontowane kanały kablowe. Pełnią one również rolę ochronną dla kabli. Na przykład przy mało korzystnych warunkach atmosferycznych. Dlatego też tak często wykorzystuje się właśnie tą metodę w zakładach przemysłowych. Oczywiście kanały i korytka kablowe wykorzystywane w przemyśle odróżniają się od tych montowanych zazwyczaj w domu. Warto podkreślić, że posiadają one ponada kilkadziesiąt rodzajów, w zależności od przeznaczenia, które mają pełnić.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© 2022: Budowa | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress