Cechy dobrego projektanta kuchni

jasna kuchnia

Inwestycję w nową kuchnię przeprowadzamy bardzo rzadko, dlatego wymaga szczególnego przemyślenia i uwagi. Zazwyczaj o nowej kuchni myśli się podczas zakupu nowego mieszkania lub podczas generalnego remontu w mieszkaniu. Jeśli dotychczasowa kuchnia nie spełnia już oczekiwań ze względów estetycznych i funkcjonalnych, zapada decyzja o jej wymianie. Proces inwestycyjny może być trudny, uciążliwy i czasochłonny, a zacząć zawsze trzeba od znalezienia zaufanego i sprawdzonego fachowca, który zajmie się przygotowaniem kuchni i opieką nad inwestycją.

jasna kuchnia
Nowoczesna, jasna kuchnia

Jaki powinien być dobry projektant kuchni?

Projekty kuchni mogą wykonywać tylko fachowcy, którzy znają się na temacie. Znają specyfikę branży, możliwości techniczne, potrafią się posługiwać zaawansowanymi programami komputerowymi do przygotowanie projektów i wizualizacji – co do tego nie ma żadnych wątpliwości. jednak nawet najbardziej biegły w sztuce projektowania kuchni fachowiec może się ie sprawdzić w wielu przypadkach i ostatecznie mimo wielkich zdolności, klient nie będzie zadowolony z obsługi. Co więc świadczy o tym, że dany projektant będzie idealnym wyborem dla osoby kupującej nową kuchnię na wymiar?

Uwzględnienie poczucia estetyki klienta

Każdy ma swój własny gust. Gusta się różnią, to co podoba się jednej osobie, może nie spodobać się drugiej. Musi o tym pamiętać projektant mebli kuchennych. Nie zawsze kuchnia, którą projektuje będzie mu się podobała, wszak nie tworzy jej dla siebie, tylko dla osoby zlecającej. Niezmiernie istotne jest wyczucie gustu klienta i zrozumienie jego poczucia estetyki. Być może pomysły klienta nie przypadną do gustu realizatorowi projektu, jednak najważniejsze jest to, aby oddać gotową kuchnię, która spełni oczekiwania jej przyszłego właściciela.

Uwzględnienie potrzeb klienta w zakresie rozwiązań funkcjonalnych kuchni

Nie ma nic gorszego niż projektant, który realizuje kuchnię na podstawie przeprowadzonych wymiarów, ale bez przeprowadzenia gruntownej rozmowy z klientem. Ten nie musi się znać na wszystkich możliwościach jakie ma do wyboru, ale wie, czego potrzebuje, ile chce posiadać szafek, jak dużo potrzebuje blatu kuchennego itp. każdy projektant mebli powinien zasugerować ciekawe rozwiązania pasujące do oczekiwań klienta, lub takie, które wg niego załatwią problemy określone podczas rozmowy. Takie podejście minimalizuje powstałe nieporozumienia na linii klient – projektant i oszczędza czas eliminując ewentualne poprawki w projekcie. A przecież czas dla właściciela nowej kuchni jest bezcenny.

projekt aneksu kuchennego
Aneks kuchenny – projekt

Zamawiając meble na wymiar, pole naszych możliwości ogranicza w zasadzie tylko zasobność portfela. Ceny są bardzo zróżnicowane i może się okazać, że wybrana kuchnia jest tylko trochę droższa od tej kupionej w sklepie. Górna granica cenowa właściwie nie istnieje. Meble na wymiar projektujemy z wybranych materiałów i zabudowujemy nimi kuchnię dokładnie tak, jak chcemy. Dobry wykonawca pomoże dobrać materiał, wzór, kolor, wielkość i całą resztę szczegółów.

Kłopotem może być jednak znalezienie solidnego i jednocześnie kreatywnego fachowca. Warto posiłkować się w tym zakresie opiniami znajomych, u których efekty pracy widzieliśmy osobiście. O długim oczekiwaniu i nierzetelności stolarzy krążą legendy. Pomocne może być spisanie umowy, dzięki której będziemy mieć więcej pewności, że kuchnia trafi do nas w ustalonym terminie i kształcie. – źródło: http://possilight.wp.pl

Projekt kuchni to owoc współpracy projektanta i zlecającego

Z powyższych przykładów można wyciągnąć podstawowy wniosek. Ani klient, ani projektant nie są w stanie stworzyć projektu kuchni, która będzie w 100% odpowiadała potrzebom użytkownika. Pierwszy nie zna możliwości projektowych i technicznych, z kolei drugi nie zna potrzeb użytkownika kuchni. Dopiero wspólne rozmowy i ustalenia będą podstawą do stworzenia takiej zabudowy kuchennej, która na długo będzie służyła i spełniała wszelkie oczekiwania, powodując ostatecznie zadowolenie odbiorcy.

Pamiętajmy, że zadowolony klient to chodząca reklama. Im więcej takich w gronie klientów biura projektowego, tym lepiej dla wykonawców mebli kuchennych.

Powiązane źródła: www.vena-kuchnie.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top