Jak wybrać parasol ogrodowy?

parasol ogrodowy

Szukasz najlepszego parasola do swojego ogrodu, basenu czy na  taras? Czy lubisz relaksować się na świeżym powietrzu, ale chcesz uchronić się przed słońcem? W naszym krótkim, ale rzetelnie przygotowanym przez nas przewodniku odnajdziesz wskazówki, które pomogą Ci wybrać najlepszy parasol ogrodowy, dostosowany do twoich potrzeb.Deszcz lub słońce, nie oznaczają, że ​​musisz zrezygnować z rozkoszowania się filiżanką kawy w leniwe słoneczne popołudnie po pracy.  Odpowiedni parasol słoni Cię przed promieniami słońca i niespodziewanym deszczykiem.

Dlaczego warto kupić duży parasol ogrodowy?

Parasol ogrodowy to szybki i łatwy sposób na rozszerzenie salonu o przestrzeń zadaszoną na zewnątrz. Niezależnie od tego, czy Twój taras ma być miejscem do czytania książki, czy też do spotkań z  rodziną i znajomymi i wystawnych kolacji, parasol ogrodowy sprawi, że taras stanie się jeszcze bardziej funkcjonalną przestrzenią. Nie będziesz musieć się obawiać o nieprzewidywaną i czasem kapryśną pogodę nawet latem.


Gdzie postawić parasol ogrodowy?Ważne to tego, aby wiedzieć, gdzie umieścisz parasol jest to, gdzie potrzebujesz ochrony przed słońcem czy deszczem. Parasol może stać przy basenie, tak aby cień padał na leżaki, na których osuszają się domownicy korzystający uprzednio z basenowych kąpieli.

To jaki parasol wybierzesz zależne jest od tego nad jakimi meblami ma być on postawiony. Jeżeli jest to tylko stół ogrodowy. To nie ma najmniejszego problemu, by postawić go w centralnej części stołu korzystając z otworu na parasol w blacie.

Jeżeli jednak parasol ma być umieszczony w strefie z wieloma meblami i zależy nam na tym, żeby nie przeszkadzał, to lepiej sprawdzi się parasol z bocznym ramieniem. Takie modele są zazwyczaj droższe.Wybór odpowiedniego rozmiaru, kształtu, kolorów i materiałów


Parasole ogrodowe są dostępne w różnych rozmiarach, kształtach, kolorach i materiałach. Dzięki szerokiej gamie opcji dostępnych na rynku, wybór idealnego parasola ogrodowego do swojego podwórka może być dość wymagającym zadaniem. Ale wraz z kilkoma wskazówkami Twoje idealne miejsce na relaks na świeżym powietrzu jest w zasięgu ręki.

Nowoczesnym rozwiązaniem pozwalającym dosunąć czapę parasola do samego krańca budynku jest parasol kwadratowy lub prostokątny taki jak np. https://www.belgiardino.pl/pl/parasole/382-elena-set-parasol-ogrodowy-przeciwsloneczny-prostokat-4x3m-z-obciaznikami.html

kiedy zależy nam na osłonięciu okrągłego stołu ogrodowego, wybierajmy parasole sześcio- lub ośmiokątne.


Back To Top