Jak prawidłowo wymierzyć okna do rolet i żaluzji?

rolety podtynkowe

Masz zamiar kupić nowe rolety lub wymienić po prostu stare? Zakup rolet nie jest taki oczywisty. Bardzo często popełniamy podstawowy błąd jakim jest nieprawidłowe zmierzenie okien. Sprawdź jak prawidłowo wymierzyć okna przed zakupem rolety czy żaluzji.

Zmierz szerokość wewnątrz otworu okiennego na górze, na środku i na dole.

Trzykrotnie zmierz wysokość wewnątrz otworu okiennego od góry otworu okiennego do parapetu. Zmierz raz po lewej, pośrodku i po prawej stronie i wykonaj najdłuższy z trzech pomiarów. Jeśli wolisz, aby roleta nie opierała się o parapet, odejmij kawałek od wysokości. Jeśli twoje okno nie ma parapetu, zmierz do punktu, w którym roleta ma sięgać.

Zmierz okno po przekątnej. Jeśli dwa przekątne znacznie się różnią, może być konieczne zamówienie zewnętrznego mocowania zapewniającego optymalną kontrolę światła i prywatność. Zobacz instrukcje pomiaru poniżej.

Nie należy uwzględniać wysokości ani szerokości. Fabryka weźmie wszystkie wymagane dodatki na mocowanie wewnętrzne do montażu i luzu roboczego.

Mierzenie zewnętrznej ramy okna

Zmierz odległość od najbardziej zewnętrznych punktów, które ma pokryć roleta. Aby zminimalizować przenikanie światła, roleta powinna zachodzić na otwór okna na całej szerokości.

Zmierz odległość od miejsca, w którym górna część rolety będzie znajdować się do parapetu. Roleta powinna zachodzić na otwór okna od góry. Niektóre produkty mogą wymagać więcej miejsca nad oknem do montażu okuć. Zapoznaj się ze specyfikacjami żądanego produktu, aby uzyskać dokładne wymagania dotyczące płaskiej powierzchni pionowej. Jeśli płaska powierzchnia pionowa jest zbyt duża, użyj określonej wielkości, aby określić zakładkę nad otworem okna. Jeśli nie ma parapetu, zmierz do punktu, w którym roleta ma sięgać.

Rolety podtynkowe – sklep Katowice

Jeżeli jesteś zainteresowany montażem rolet na własną rękę to te instrukcje z pewnością Ci pomogą. Sprawdź także roletyzaluzjekatowice.pl i znajdź najlepsze rozwiązania dla Twoich okien. Rolety podtynkowe ze sklepu w Katowicach możesz zamawiać już na terenie całego kraju. Skorzystaj z szerokiej oferty i dopasuj roletę do swojego okna.


Comments are Closed

© 2023: Budowa | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress