Awaria łyżki do koparki – co lepsze naprawa czy wymiana?

koparka

Chcąc mieć pewność, że prace budowlane przebiegają należycie należy poddawać okresowym kontrolom maszyny i ich części zamienne. Koparka jako jedna z głównych maszyn budowlanych jest bardzo często narażona na wszelkiego typu awarie, nic dziwnego bowiem jest to maszyna do ciężkich robót.

Sama maszyna jak i jej części zamienne powinny być zatem poddawane regularnym przeglądom. W trakcie takiej diagnozy może okazać się, że łyżki do koparki są uszkodzone bądź kwalifikują się do wymiany. Strach pomyśleć co mogłoby się wydarzyć gdyby awaria łyżki do koparki pojawiła się w trakcie wykonywania prac.

Osobami odpowiedzialnymi za stan osprzętu i maszyny zwykle wtedy stawiają sobie pytanie – czy w sytuacji awarii wybrać naprawę sprzętu czy zainwestować w nowy. Oba warianty mają swoje plusy i minusy.

Opcja naprawy

Ten wariant zdaje się być dobry w sytuacji kiedy firma posiada specjalistę który zna się na mechanice i potrafi naprawiać części zamienne. Jak również wtedy gdy prace budowlane nie mogą czekać i gonią terminy oddania zleceń. Naprawa części może wtedy potrwać dość szybko zaś pracownicy będą mogli powrócić do wykonywania swoich czynności i dokończyć prace budowlane. Opcja naprawy nie jest jednak bezpiecznym wariantem, bowiem raz uszkodzona część, która jest mocno wyeksploatowana, nawet po naprawie nie będzie w stanie pracować wydajnie a po pewnym czasie może ponownie ulec awarii.

Zakup nowych części

Zakup nowych części do maszyn ciężko zrealizować od ręki, nawet jeśli jest firma, która zajmuje się sprzedażą łyżek do koparek, może się okazać, że akurat nie będzie miała konkretnego modelu na stanie magazynowym. Konieczne będzie zamówienie takiej części a to wiąże się często z długim czasem oczekiwania. Pewne jest natomiast to, że jeśli padnie decyzja o zakupie nowego osprzętu wtedy też możemy spodziewać się, że zakupiony sprzęt posłuży nam na długo nawet na kilka lat a my jako firma otrzymamy dodatkowo na zakupione części gwarancje producenta bądź opcję serwisowania. Zakup części do koparek możliwy na stronie: zmg.pl


Comments are Closed

© 2023: Budowa | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress