Sztukateria ścienna. Czy warto?

Ozdobienie ścian w domu może nadać wnętrzu więcej wyrazu. Często niestety chcąc szybko zakończyć prace remontowe rezygnujemy ze zdobienia ścian panelami ściennymi, boazerią czy sztukaterią. Jednak jest to duży błąd bo ściany stanowią największą powierzchnię domu i to one decydują czy wnętrze ma charakter czy też nie. Jedną z metod zdobienia ścian jest wykorzystanie sztukaterii. Czy jest to godne polecenia? Czy warto inwestować w sztukaterię?

Sztukateria ścienna

Sztukateria ścienna to wszelkie elementy ozdobne wykonane z gipsu czy betonu, mające strukturę przypominającą ścianę, jednak są dekoracjami. Sztukateria w przeciwieństwie do boazerii wykonana jest z materiału takiego samego lub podobnego co ściana. Boazerie wykonywane są z drewna. Sam materiał sztukaterii nie stanowi o jej walorach ozdobnych, tylko jej kształt oraz kolor. Choć najczęściej sztukateria jest w kolorze białym.

Czy warto inwestować w sztukaterię?

Odpowiedź jest prosta, TAK. Sztukateria jest czymś w co zdecydowanie warto zainwestować, przemawia za tym szereg korzyści.

Nadaje styl

Sztukateria nadaje wnętrzu stylu. Czy je bardziej wyrazistym.

Jest ponadczasowa

Ponadczasowy styl sztukaterii pozwala prognozować, że przez kolejne lata będzie ona nadal modna.

Jest wytrzymała

Sztukateria jest czymś, co wytrzyma długie lata. Nie jest to element, który po 5 latach będzie wymagał wymiany.

Można nadać jej dowolny kolor

Choć najpopularniejszym kolorem sztukaterii jest biały, materiał ten nie wyklucza malowania i na inne kolory. Można pokusić się o bardziej ekstrawaganckie wykończenie. Odważni malują sztukaterię na żółty, czerwony, a nawet na czarny. Nie jest powiedziane, że musi ona pozostać biała

Wielkość elementów dekoracyjnych do wyboru

Spośród sztukaterii możemy wybierać wiele różnych elementów dekoracyjnych. Wśród nich są takie materiały jak listwy, plafony, rozety, wsporniki, łuki, fasety, pilastry i wiele innych.

Najpopularniejszym elementem sztukaterii są listwy. Można je dostać w wielu wydaniach, od tych bardzo prostych i minimalistycznych, aż po bardziej złożone i zdobione. Listwy wykorzystywane są najczęściej do tworzenia ram mocowanych do ściany. W takich ramach umieszcza się lustra i maluje je najcześciej na kolor ściany.

Innym bardzo popularnym elementem są fasety. Są to montowane bezpośrednio pod sufitem w miejscu łączenia ze ściana elementy. Fasety tak jak listwy występują w wielu wariantach.

Sztukaterię ścienną odnajdziecie na stronie http://www.nord-gips.pl/45-sztukateria-gipsowa


Comments are Closed

© 2022: Budowa | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress