Białe i bielone podłogi. Czy warto decydować się na taki rodzaj podłóg?

Drewniane podłogi obecne są od wieków w naszych domach. Wiele osób nie wyobraża sobie innej podłogi niżeli drewnianej lub fornirowanej. Od pewnego czasu modne stały się podłogi bielone i białe. Czy warto jednak zdecydować się na takie kolory?

Białe podłogi. Kiedy stały się modne?

Białe podłogi stały się modne zaledwie kilka lat temu. W dużej mierze za sprawą popularyzacji stylu skandynawskiego oraz popularności programów wnętrzarskich. Wcześniej ograniczano się do podłóg w ciemnej tonacji kolorystycznej oraz tej przypominającej naturalną barwę drewna.

Białe podłogi w jakim stylu tak a w jakim nie

Podłogi bielone wyglądają bardzo dobrze w wielu stylach, są jednak takie w których totalnie się nie sprawdzą.

Bielone podłogi bardzo dobrze komponują się z wnętrzem urządzonym w stylu skandynawskim. W tym przypadku zastosowanie takiej podłogi rozjaśni wnętrze i nada przytulności. Bielone podłogi bardzo dobrze będą również wyglądały w stylu shabby chic. Jest on bardzo kobiecy i nawiązuje do elementów starych. W takim wnętrzu dobrze będzie wyglądała zarówno bielona podłoga fornirowana, jak i pomalowana na biało drewniana podłoga. Innym stylem, z którym dobrze komponują się białe podłogi jest Hampton czy też styl plażowy. Takie wnętrza są bardzo jasne a kolory nawiązują do krajobrazu.

Bielone podłogi natomiast nie będą się dobrze komponować ze stylem industrialnym. Dominują tam zdecydowane kolory, często ciemne. Na piedestale stawiana jest surowość, której przeczą subtelne bielone podłogi. Nie sprawdzą się one także w stylu kolonialnym, tam dominować będzie ciemna barwa drewna.

Bielone podłogi. Czy warto?

Odpowiedź brzmi, to zależy. Zależy jaki efekt chcemy uzyskać, którym stylem się inspirujemy oraz jaką przestrzeń aranżujemy. Bielona podłoga może nadać wnętrzu naprawdę interesującego wyglądu, jednak nie polegajmy na siłę na modzie i z rozwagą podążajmy za trendami. A jeżeli jesteś fanem stylu skandynawskiego i bielona podłoga, to to czego szukasz przeczytaj więcej na stronie https://venifloor.com/venifloor-news/biala-podloga-drewniana-bielone-deski-venifloor/

Back To Top