Czy wynajem wózków widłowych się opłaca?

wózki widłowe

Wózki widłowe są obecne w wielu branżach już od wielu lat, a z uwagi na to, że ich konstrukcje są stale ulepszane, interesuje się nimi coraz więcej przedsiębiorstw, znajdując dla nich zastosowania w swoich zadaniach. Często zamiast zakupu, przedsiębiorcy decydują się na wynajem wózków widłowych, ale czy to się rzeczywiście opłaca?

Co nam daje wynajęcie wózka widłowego?

wynajem wózków widłowychChoć niektórym trudno wyobrazić sobie, że w magazynie, w którym na co dzień wykorzystuje się wózki widłowe, mogłyby one być wypożyczone, to jednak wbrew pozorom nie jest to wcale rzadka praktyka. Zakup wózka widłowego to niemały wydatek, a w wielu miejscach jeden wózek to o wiele za mało – potrzebne jest co najmniej kilka sprzętów i to w dodatku zróżnicowanych pod względem parametrów technicznych, co również nie pozostaje bez wpływu na cenę. Dodatkowe koszty są związane z eksploatacją i konserwacją wózków: to nie tylko kwestia nakładów związanych z napędem, ale przede wszystkim napraw – tych drobnych i poważniejszych, których w miarę korzystania z wózka widłowego nie sposób uniknąć. Do tego dochodzi jeszcze serwis wózków widłowych, pozwalający zachować je w dobrym stanie. Decydując się na wypożyczenie wózka, część tych kosztów często przechodzi na jego rzeczywistego właściciela, czyli wypożyczalnię (oczywiście wiele zależy od warunków umowy!). Na duży plus zasługuje też to, że w przypadku jakiejkolwiek awarii wynajętego wózka możemy szybko otrzymać pomoc, a w razie potrzeby również zastępczy sprzęt od wypożyczalni. Wynajmując wózki widłowe, możemy też liczyć na nowe sprzęty – będą one w naszym zasięgu, inaczej niż gdybyśmy chcieli je kupić, co byłoby sporym wydatkiem.

Kiedy warto wynająć wózek widłowy?

wypożyczalnia wózków widłowychBez wątpienia wynajem wózków widłowych ma swoje zalety, które w wielu przypadkach mogą być przesądzające o wyborze tej formy korzystania z tych urządzeń. Czy jednak zawsze warto wypożyczać? Wynajem wiąże się z kosztami i nie zawsze będą one dla nas bardziej opłacalne w dłuższej perspektywie. Przede wszystkim nie wszystkie wypożyczalnie wózków widłowych oferują wynajem długoterminowy, więc jeśli właśnie taki nas interesuje, mamy już ograniczony wybór. Po drugie, nie zawsze umowy wynajmu są konstruowane tak, że tylko my mamy z nich korzyści. Wynajem wózków widłowych to biznes jak każdy inny, dlatego trudno dziwić się, że wypożyczalnie chcą zarobić na swoich usługach. wózki widłoweJeżeli zamierzamy w naszej pracy korzystać z wózków w sposób ciągły, lepiej przemyśleć ich zakup na kredyt. Wyjątkiem jest sytuacja, w której dopiero startujemy z biznesem i musimy liczyć się z kosztami – wówczas bezpieczniejszym wyjściem będzie wynajęcie wózków, jednak po pewnym czasie, kiedy już ugruntujemy swoją pozycję na rynku, również lepszym rozwiązaniem będzie podjęcie decyzji o zakupie sprzętu. Wynajem wózków widłowych może poprzedzać ich zakup nie tylko w momencie, kiedy chwilowo nie dysponujemy odpowiednimi środkami finansowymi, bądź decyzja kupna byłaby zbyt ryzykowna. Dobrym sposobem jest też wypożyczanie wózków, by określić, jaki rodzaj lub nawet konkretny model sprzętu będzie najlepiej odpowiadał naszym potrzebom i oczekiwaniom. Mając wcześniej okazję przetestować różne urządzenia, łatwiej będzie nam podjąć dobrą decyzję zakupową i zakupić taki wózek widłowy, który rzeczywiście będzie się w naszym przypadku sprawdzał.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© 2023: Budowa | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress