Garaż wolnostojący – na co zwrócić uwagę przy zakupie

Na garaż wolnostojący decyduje się wiele właścicieli domów jednorodzinnych. W ich przypadku często bardzo szybko okazuje się, że potrzeba dodatkowej przestrzeni nie tylko na samochód, ale również tej do przechowywania. W końcu gdzieś trzeba przezimować kosiarkę, meble ogrodowe itp.. Rozwiązaniem wtedy okazuje się być garaż wolnostojący. Na co jednak zwrócić uwagę przy zakupie?

Garaże wolnostojące do 35 metrów kwadratowych powierzchni nie wymagają uzyskania pozwolenia na budowie. Trzeba jedynie złożyć zawiadomienie o budowie i jeżeli po kilku tygodniach nie przysłana zostanie odmowa, można rozpocząć budowę, która dziś może okazać się ultra szybka, dzięki rozwiązaniom prefabrykowanym.

Na to warto zwrócić uwagę przy zakupie garażu wolnostojącego

Wielkość garażu

Jak już wcześniej zostało wspomniane garaże wolnostojące do 35 metrów powierzchni nie wymagają uzyskania pozwolenia na budowę. Warto więc zwrócić uwagę na wielkość garażu i nie chodzi tu o powierzchnię użytkową, a o powierzchnię zabudowy. Należy ją liczyć po zewnętrznych krawędziach budynku. Jeżeli mamy do wyboru 37 metrowy garaż może lepiej zdecydować się na ten o powierzchni nieco mniejszej, ale za to oszczędzić sobie część formalności. Zwłaszcza przy dzisiejszej technologi stawiania garaży, w przypadku których ściany są cienkie, a mimo tego wytrzymałe, przez co nie jest zabierana powierzchnia na szkielet.

Warianty ocieplenia

Garaże najlepiej sprawdzają się w wersji ocieplonej płyta warstwową. Jest to skuteczne ocieplenie garażu nie zabierające dużo miejsca. W przypadku garaży nie jest opłacalne ocieplanie wełną mineralną itp.

Pokrycie zewnętrzne

Najlepiej wkomponowują się te garaże tynkowane. Można je wtedy dopasować do reszty zabudowy. Nieco bardziej ekonomicznym wariantem jest garaż z blachy ocynkowanej pokryty farbą. Nie jest to już tak estetyczne wykonanie jednak, sprawdza się dla osób z nieco mniejszym budżetem.

Sposób wykonania

Najlepiej zdecydować się na garaż prefabrykowany. Takie rozwiązania nie wymagają konsultacji architektonicznych. Są oszczędnością czasu i pieniędzy. Wszystko co należy zrobić, to wyznaczyć miejsce, wybrać projekt, przygotować podłoże zgodnie z zaleceniami i przyglądać się zaledwie kilkogodzinnej budowie.

Jeżeli szukacie garażu wolnostojącego zajrzyjcie na stronę http://www.piotr.com.pl/


Comments are Closed

© 2023: Budowa | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress