Maszyny dźwigowe – jak skorzystać z wynajmu?

Maszyny dźwigowe to niezastąpione maszyny nie tylko na placach budowy. Z dużym powodzeniem wykorzystywane są w branżach, które zajmują się montażem, remontami i innymi pochodnymi usługami, które wykonywane są na wysokości. Jednak nie każda firma posiada maszyny podnośnikowe na własność. Ma to związek z dość wysokimi kosztami jaki firma musiałaby przeznaczyć na zakup maszyn. Na szczęście alternatywą jest wynajem maszyn dźwigowych. Tego typu usług jest naprawdę sporo, jak więc przeprowadzić selekcję i wybrać tę odpowiednią? Podpowiadamy poniżej!

Znajdź odpowiednią firm

Z wynajmu podnośników korzysta w Polsce mnóstwo firm, bowiem jest na takie usługi spory popyt. Nie brakuje zatem też firm, które oferują usługi wynajmu. Dźwigi, podnośniki i żurawie te maszyny wynajmowane są najczęściej. Jednak nie w każdym mieście są firmy, które akurat taką flotą dysponują. Jeśli chodzi np. o dźwigi najwięcej jest ich w firmach, które prosperują na śląsku. Żory to tutaj działa wiele firm, które oferują akurat te maszyny wysokościowe. Wynajem dźwigów w tej okolicy zajmuje się firma Roj Rudolf (więcej na stronie firmowej www.dzwigi-laziska.pl)

Chcąc skorzystać z wynajmu dobrze jest porównać zakres oferowanych usług i ich cenę. Istnieje gro takich firm, które są w stanie zaoferować dodatkowo obsługę operatorską a nawet transport maszyny do docelowego miejsca.

Określ zastosowanie

Maszyny dźwigowe mają różne zastosowanie, są na tyle uniwersalne, że można je wykorzystać do przeprowadzenia prac wewnątrz budynku jak i na zewnątrz. Musimy wiedzieć gdzie taka maszyna będzie pracować czy na otwartej przestrzeni czy też w zamkniętej hali. Wtedy też wybór maszyny dźwigowej będzie znacznie ułatwiony, będziemy mogli określić czy chcemy potrzebujemy tradycyjnego dźwigu czy żurawia samojezdnego.

Parametry maszyny

Nie bez znaczenia są również parametry maszyny. Musimy wiedzieć do jakich prac zastosowana będzie maszyna jaki powinna mieć udźwig, wysięg, czy dźwig będzie wynosić na wysokość pracownika czy wykonywać prace związane z przenoszeniem ładunku i materiałów budowlanych.

Back To Top