Meble dla dzieci- jak je dobrze wybrać?

pokój dziecka

Meble dziecięce powinny być przede wszystkim dla dziecka użyteczne i bezpieczne. Ich celem jest spełnianie wielu ról: wypoczynku, zabawy, nauki, utrzymywania porządku w pokoju. W dalszej kolejności meble powinny wpływać też pozytywnie na wizerunek pokoju, jego estetykę.

Określ potrzeby dziecka

Każde dziecko w określonym wieku posiada swoje potrzeby. Inne będą dla dziecka w wieku przedszkolnym, inne w wieku szkolnym i jeszcze inne będzie posiadała młodzież. Pokój dziecka to nie jest miejsca, gdzie można zastosować określony, stały zestaw wskazówek i osiągnąć dzięki nim sukces.

meble dziecięce

Dzieci w wieku przedszkolnym będą miały głównie ochotę się bawić, dlatego pokój powinien im tę zabawę umożliwić. Powinien być żywy, kolorowy i dostosowany do wieku dziecka. Chodzi oczywiście nie tylko o samą estetykę, ale także odpowiednie zabezpieczenia. Warto zwrócić uwagę, aby krawędzie mebli były zaokrąglone i nie posiadały niebezpiecznych elementów, które mogłyby stanowić zagrożenie.

Więcej o zabezpieczeniach w pokoju dziecka przeczytasz tutaj: https://happybabies.pl/blog/inspiracje/zabezpieczenia-mebli-w-dzieciecym-pokoju.

Dzieci w wieku szkolnym poza zabawą będą chciały tez mieć odpowiednie warunki do nauki. A te sprawi im wygodne, duże biurko, odpowiednie oświetlenia miejsca nauki, miejsce na książki i podręczniki i pozostałe pomoce naukowe.

Młodzież natomiast rezygnuje z zabawek na korzyść elektroniki. Komputer, konsola do gier itp. zestawy są marzeniem wielu dzieciaków, dlatego poza samym szkolnym wyposażeniem warto stworzyć także odpowiednie warunki do rozrywki.

Wybierając odpowiednie meble kierujmy się potrzebami i wiekiem dziecka. Dobrą praktyką jest konsultacja z dzieckiem. Samodzielny wybór wyposażenia do pokoju może okazać się wyborem nietrafnym. Nawet jeśli wydaje nam się, że znamy swoje dziecka bardzo dobrze, nie zawsze będziemy w stanie idealnie wybrać meble i wyposażenie dla niego.


Comments are Closed

© 2023: Budowa | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress