Siłowniki pneumatyczne – do czego służą?

solidna dlawnica kablowa

Siłowniki pneumatyczne mają bardzo szerokie zastosowanie. Najczęściej są używane w przemyśle, ale również w motoryzacji czy choćby w narzędziach, z których korzystają służby publiczne. To na jaki siłownik pneumatyczny się zdecydujemy zależy od tego do jakiej instalacji będzie nam on potrzebny 

Czym jest siłownik pneumatyczny? 

Przede wszystkim jest to narzędzie, które służy do przetwarzania energii sprężonego powietrza na energię mechaniczną. Już samo to nam coś mówi, w jakich obszarach siłownik będzie miał swoje zastosowanie.  Jeśli zastosujemy w siłowniku pneumatycznym powietrze, które jest czystym medium – siłownik pneumatyczny będzie miał bardzo duże zastosowanie w wszelkiego rodzaju elementach hydraulicznych. 

W sklepie zawory.com.pl możemy skorzystać z szerokiej oferty siłowników pneumatycznych: http://www.zawory.com.pl/silowniki-pneumatyczne,p,2.html. Firma ta zajmuje się produkcją i dystrybucją tylko narzędzi, które zostały sprawdzone i przetestowane. Jest przedstawicielem liderów wśród rozwiązań do instalacji hydraulicznych i nie tylko – dlatego też produkty te są nie tylko trwałe, ale też zapewniają bezpieczeństwo. 

Rodzaje siłowników pneumatycznych 


Możemy wyróżnić kilka rodzajów siłowników pneumatycznych. Przede wszystkim mamy dostęp do siłowników: mieszkowych, nurnikowych, membranowych czy tłokowych.  Nie jest to jednak jedyny podział na rodzaje siłowników pneumatycznych. Dostępne na rynku są również siłowniki pneumatyczne obrotowe magnetyczne i niemagnetyczne. Dodatkowo niestandardowe rozmiary siłowników najczęściej są robione na zamówienie. Wyróżnić możemy wśród siłowników pneumatycznych, również takie cechy jak: jedno i dwustronne działania, wersje kwasoodporne i wysokotemperaturowe czy siłowniki kompaktowe, a także siłowniki mocujące. Warto przez zakupem odpowiedniego dla nas elementu zapoznać się ze stronami sklepów, które zajmują się profesjonalną produkcją i dystrybucją tego typu narzędzi. Stawiajmy tylko na sprawdzone produkty, które są zgodne z wszystkimi normami.


Comments are Closed

© 2023: Budowa | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress