Ursus – to powinieneś wiedzieć

Każda maszyna rolnicza z czasem ulega zużyciu i wymaga od nas prac serwisowych. Ważne, żeby niezbędne naprawy wykonywać zmieniając części na nowe oryginalne. Dlaczego? Dowiecie się czytając artykuł.

Kilka słów o firmie Ursus

Ursus jest to przedsiębiorstwo z sektora motoryzacyjnego, a także największy polski producent maszyn rolniczych i ciągników. Tradycja Ursusa sięga 125-lat, dzięki czemu marka ta stała się synonimem mechanizacji polskiego rolnictwa. Obecnie ma trzy zakłady produkcyjne największy w Lublinie, mniejsze w Dobrym Mieście i w Opalenicy. Roczna produkcja Ursusa to ok. 1,5 tysiąca ciągników i kilka tysięcy maszyn rolniczych.

Ursus – najpopularniejsze modele ciągników

Ursus to marka, która zakorzeniła się w tradycji Polskiego rolnictwa. Pierwszy ciągnik Ursusa to C-330, który produkowany był przez 20 lat od 1967 roku. Ten model ciągnika przez wiele lat kojarzony był nierozerwalnie z obrazem Polskiej wsi PRL-u. Ursus C-360, był lepszą wersją swojego poprzednika, ten model miał również szereg swoich zwolenników i wyglądał dużo nowocześniej. Jego produkcja miała miejsce w latach 1976-1994. Jego następcą był model C-385.

Dlaczego wszyscy tak kochają Ursusa?

Ursus przez wiele osób jest uważany na niezniszczalny ciągnik. Wiele osób ma również stosunek sentymentalny do tej marki, gdyż kojarzy go z obrazem dawnej wsi. Dzisiaj ciągniki Ursus to innowacyjne systemy, wytrzymałe podzespoły i ciekawy wygląd. Ursus od dawna był i będzie częścią Polskiego rolnictwa.

Czy warto kupić dzisiaj ciągniki Ursusa?

Ursus ma do zaoferowania wiele innowacyjnych rozwiązań, a ponadto jest to marka o ugruntowanej pozycji na polskim rynku, przez co łatwo o oryginalne części Ursus. Z niektórymi markami ciągników może być kłopot, zwłaszcza jeżeli chodzi o części zamienne. Części ursus powinny być kupowane w sklepach z dobrymi opiniami bądź od autoryzowanych serwisów.

Back To Top