Łóżko podwójne dla dziecka – kiedy wybrać?

łóżko dla dziecka podwójne

Wydawałoby się, że kwestia doboru łózka dziecięcego jest dość łatwa – byle dostosować rozmiar łóżka do wzrostu dziecka. Jednak prawda jest taka, że łózka są dość szeroką grupą produktową w ramach której można wybierać różne rodzaje łóżek oferujące zupełnie różne funkcje.

Podstawowe typy łóżek dziecięcych

Łóżka dla dzieci możemy dzielić na różne kategorie. Jeśli weźmiemy pod uwagę kategorię podziału ze względu na funkcjonalność możemy wyróżnić następujące:

  • standardowe łóżko pojedyncze,
  • łóżko ze skrzynią,
  • łóżko z szufladą,
  • łóżko podwójne.

Ciekawym przykładem jest łóżko podwójne, które po złożeniu wygląda jak pojedyncze łóżko, jednak ma możliwość wysunięcia dodatkowego miejsca na spanie. Rozwiązanie to polega na podobnej zasadzie jak łóżko z wysuwaną szufladą, z tą różnicą, że zamiast szuflady wysuwana jest skrzynia z materacem do spania. Pod materacem naturalnie zachowane jest miejsce do przechowywania pościeli, koców, ubrań i innych przedmiotów.

Dla kogo łóżko podwójne będzie dobrym rozwiązaniem?

Łóżko podwójne sprawdzi się w przypadku pokoju rodzeństwa. Czy w każdym przypadku? To głównie zależy od wielkości i aranżacji pokoju dziecięcego. Jeśli na dwa łóżka stojące pod ścianą nie ma zbyt wiele miejsca, bo np. nie zmieszczą się wówczas dwa biurka, warto wtedy przemyśleć łóżko podwójne dla dzieci. W ciągu dnia może być złożone, dzięki czemu w pokoju będzie więcej wolnego miejsca, natomiast na noc można je rozłożyć, tak aby dwoje dzieciaków mogło spać. Łóżka tego typu nadają się zarówno dla dwóch dziewczynek, dwóch chłopców jak i chłopca i dziewczynki. Wysuwana część łóżka jest oddzielona od części bazowej i znajduje się niżej, dzięki czemu istnieje wystarczająca izolacja pomiędzy dzieciakami. Bardzo często w łóżka tego typu używa się dodatkowej barierki, która odgradza od siebie dwie części.


Comments are Closed

© 2023: Budowa | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress