Uszczelki kołnierzowe – co musisz o nich wiedzieć?

uszczelki kołnierzowe

Uszczelki kołnierzowe to jedne z wielu rodzajów uszczelek, z którymi możesz się spotkać. Wybór uszczelek jest bardzo szeroki, podobnie jak ich zastosowanie. Aby wybrać te odpowiednie, musisz wiedzieć parę istotnych rzeczy. Tylko w ten sposób ich użycie będzie prawidłowe i przede wszystkim bezpieczne.

Czym są uszczelki kołnierzowe?

Uszczelki kołnierzowe to obecnie jedne z najczęściej wykorzystywanych uszczelek w gałęzi, jaką jest przemysł. Czym więc one są? Jak sama nazwa może sugerować, uszczelki kołnierzowe to uszczelki, które służą do uszczelniania kołnierzy. Coś, o czym warto wspomnieć, to to, że uszczelki te są niczym innym, jak uszczelkami płaskimi. Uszczelki kołnierzowe otaczają obwód instalacji, dzięki czemu można bez problemu połączyć dwa elementy. Te występy są nieodłącznym elementem tak zwanych kołnierzy złącznych. Pozwalają one również na oparcie na sobie w przypadku kołnierzy oporowych. Należy nadmienić również, że uszczelki kołnierzowe występują w różnych rozmiarach, a także kształtach. Pozwala to na dokładne dopasowanie ich do konkretnego miejsca montażu, a także zmniejsza ryzyko związane z samą pracą danej instalacji.

uszczelki kołnierzowe

Zastosowanie uszczelek kołnierzowych

Uszczelki kołnierzowe najczęściej wykorzystywane są w różnego typu sieciach i instalacjach związanych z przepływem mediów takich jak woda, gaz, a nawet chemikalia. Dzięki swojej wysokiej odporności i wytrzymałości na wysokie temperatury, a także ciśnienie, są jednymi z najczęściej i najchętniej wykorzystywanych w przemyśle uszczelek. Doskonale sprawdzają się w urządzeniach mających styczność z parą wodną, jak również wysokociśnieniowych urządzeniach hydraulicznych. Kołnierzowe uszczelki najczęściej wykonywane są z materiałów kryngielitowych, grafitowych, a także gumy. Należy pamiętać jednak, aby materiał był odpowiedni do parametrów. Są nimi przede wszystkim rozmiary kołnierza, ciśnienie i temperatura, jak i samo medium.
Więcej informacji na temat uszczelek kołnierzowych znajdziesz na stronie http://www.admet.com.pl/produkty/uszczelki-plaskie-wod-kan-co/uszczelki-kolnierzowe/.

Zdjęcia pochodzą ze strony admet.com.pl


Comments are Closed

© 2023: Budowa | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress