Zalety domów bliźniaków

Dom bliźniak

Deweloperskie domy w zabudowie bliźniaczej niosą za sobą wiele korzyści. Przeznaczone są przede wszystkim dla osób, które szukają kompromisu pomiędzy wysoką ceną domu wolnostojącego, a domami szeregowymi czy zatłoczonymi blokowiskami.

Domy w zabudowie bliźniaczej

Dom bliźniak to przede wszystkim połączenie funkcjonalności, jakie daje nam dom wolnostojący z bliskością sąsiadów w domach szeregowych czy blokach. Każdy bliźniak posiada odrębne wejście zewnętrzne, garaż z podjazdem i ogród. Są to tak naprawdę wszystkie cechy domu jednorodzinnego, dla którego wiele osób decyduje się wyprowadzić z osiedla bloków. W przypadku niektórych inwestycji, deweloperzy dają możliwość ingerencji w ustawienie ścian działowych, czy rozmieszczenie pomieszczeń na etapie projektowania. Dom bliźniaczy w stanie deweloperskim daje nam możliwość indywidualnego wykończenia i zaaranżowania pokojów, według własnego gustu. Minusem może być jednak fakt, że w większości przypadków (szczególnie na nowoczesnych osiedlach) nie możemy wpływać na zewnętrzny wygląd zabudowy. Całość musi być spójna i pasować do reszty obiektów znajdujących się na osiedlu. Do wad często zalicza się brak możliwości ewentualnej rozbudowy obiektu. Nie możemy w późniejszym etapie dobudować piętra czy rozbudować garażu.

Obniżenie kosztów

Jako główną zaletę domów bliźniaczych wskazuje się ekonomiczność takiego rozwiązania. Jeżeli obydwa obiekty budowane są w tym samym czasie, możemy dodatkowo zaoszczędzić. Bardzo często koszty np. przyłączy czy materiałów budowlanych dzielone są między właścicielami. Wydatki związane z eksploatacją budynku tj. ogrzewanie również mogą być obniżone, dzięki bliskiej odległości ściany łączącej oba domy.

Jeżeli szukasz domów w zabudowie bliźniaczej w atrakcyjnej okolicy, sprawdź ofertę osiedla Wzgórze Witosa https://wzgorzewitosa.pl/dom-blizniak-tarnowskie-gory/. Nowoczesne budownictwo w otoczeniu przyrody i zieleni to wszystko czego potrzebujesz! Oferowane domy w stanie surowym pozwolą Ci na dowolną aranżację i wykończenie wewnątrz domu.

Back To Top