Meble kuchenne na zamówienie – jasne czy ciemne?

czarne meble do kuchni

Czasem przychodzi taki czas, w którym chcemy zmienić aranżację naszej kuchni. Wtedy powinniśmy odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Mianowicie czy chcemy wybrać propozycje z katalogu, czy zamówić meble na konkretny wymiar? Niezależnie na którą opcję się zdecydujemy, musimy określić kolorystykę mebli oraz budżet. Trendy w nowym roku mogą nas zainspirować. Jednak jeśli chcemy mieć kuchnię praktyczną i estetyczną na lata, powinniśmy wybrać uniwersalny kolor, który nie jest zależnych od sezonowej mody. Kolory jasne i ciemne to z pewnością jedne z uniwersalnych barw. Jednak na który kolor ostatecznie się zdecydować? Na te i inne nurtujące pytania odpowiadamy w dalszej części artykułu.

Czerń – kolor nowoczesności i indywidualizmu

Kolor czarne to symbol elegancji i wytworności. Meble w ciemnych barwach świetnie sprawdzą się w dużych pomieszczeniach. Z kolei ciemne szafki idealnie komponują się z minimalistycznym stylem. Jednak taki wybór wiąże się też z wadami. Niestety na czarnym blacie dość mocno widać kurz, wodę, odbicia palców czy jakiekolwiek zabrudzenia po gotowaniu. Niemniej jednak możemy wybrać pewną alternatywę ciemnych kolorów – mowa tutaj o wenge, antracyt. Na tych meblach zabrudzenia nie będą tak widoczne. Należy jednak pamiętać, aby ciemne kolory stosować w pomieszczeniach, gdzie dopływ światła jest naturalny.

Jasne meble kuchenne – hit czy kit?

Jasne meble kuchenne to świetne rozwiązanie dla małych i dużych wnętrz. Jeśli Twoja kuchnia jest mała lub słabo oświetlona, warto postawić na białe meble z wysokim połyskiem. Ponadto białe szafki są uniwersalne i możesz skomponować do nich wiele kolorystycznych dodatków. Oczywiście jasne meble też mają wady. Na przykład wszelkie zabrudzenia po gotowaniu. Jednak jest to dla nas motywacja do częstego sprzątania w naszej kuchni.

Meble kuchenne na zamówienie od Studio Vena

Niezależnie na jaki kolor mebli się zdecydujesz Studio Vena sprawdzi się najlepiej. Ta firma od wielu lat specjalizuje się w projektowaniu i instalowaniu mebli kuchennych na zamówienie. Jeśli nie możesz się zdecydować – zostaw to specjalistom, którzy zajmą się doborem, aby Twoja kuchnia nabrała niepowtarzalnego klimatu. Pasja, wiedza, doświadczenie i solidne wykonanie to cechy charakteryzujące tą firmę.
Jeśli chcesz zapoznać się z realizacjami, koniecznie zajrzyj na stronę pod linkiem: http://www.vena-kuchnie.pl/

Back To Top