Metody produkcji taśm stalowych

taśmy stalowe w rolkach

Dużą zmianą w hutnictwie jest wykorzystanie bardziej przetworzonej stali. Coraz częściej stosowana jest stal odzyskana w piecach łukowych. Głównie jako źródło surowców dla coraz większej liczby produktów, szczególnie w związku z tym, że cena takiej stali jest niższa.

Jednakże, konwencjonalne sposoby wytwarzania taśmy stalowej i taśmy walcowanej na zimno
producenci ograniczają zużycie więcej niż 50% stali poddanej recyklingowi. Dodatkowo,
taśmy stalowe i taśmy walcowane na zimno tradycyjnie wymagają wielu etapów produkcji.
Są one produkowane ze stali pierwotnej, która została odlana do płyty, podgrzewana, walcowana
aby osiągnąć żądaną grubość i przecinana na pożądaną szerokość. Proces cięcia powoduje mikropęknięcia wzdłuż krawędzi taśmy, które zmniejszają rozciąganie i
wytrzymałość.

spinanie przy użyciu taśm stalowych

Nowy, ciągły proces produkcji taśm stalowych i prętów, jak i taśm wytworzonych ze stali odzyskanej za pomocą pieców łukowych powoduje produkcję o podwyższonej wytrzymałości i wysokiej jakości z powodu braku mikropęknięć spowodowane konwencjonalnym procesem cięcia.

Aby mieć pewność co do wysokiej jakości nabywanych taśm stalowych należy dokładnie zapoznać się ze specyfikacją dostarczoną przez producenta. Większość jednak zleceń realizowanych jest zgodnie ze specyfikacją zlecającego, dlatego stal musi posiadać określone parametry jak wytrzymałość, rozciągliwość, plastyczność itp. Każdy rodzaj wykorzystania taśm będzie rodził inne wymagania co do ich konstrukcji i odporności.

taśmy stalowe w rolkach

 

Back To Top