Jak wyglądają usługi dźwigowe na Śląsku

Istnieje kilka regionów w których zapotrzebowanie na usługi dźwigowe jest szczególnie duże. Śląsk należy do nich niezaprzeczalnie! To tutaj każdego dnia wykonywanych jest setki prac budowlanych na terenach inwestycyjnych, czy też na prywatnych posesjach.

Jak wiadomo wszelkiego rodzaju prace montażowe, remontowe i ogólnobudowlane wymagają zastosowania odpowiednich maszyn. Nie wystarczy tylko koparka czy ekipa wykwalifikowanych pracowników. Wiele prac wymaga zastosowania specjalistycznych maszyn/urządzeń. Oto lista najczęciej wykorzytywanych

  • żurawie samojezdne
  • podnośniki koszowe
  • podesty ruchome
  • dźwigi różnego przeznaczenia

Jak się okazuje najczęściej wynajmowaną grupą maszyn są te należące do dźwigowych. Trudno się temu dziwić zwłaszcza, że większość prac budowlanych wykonywana jest na niebezpiecznej wysokości.

Wynajem dźwigów – jak się odbywa?

Nie każdą firmę, a już tym bardziej osobę fizyczną stać na zakup własnych maszyn dźwigowych. Dlatego świetnym rozwiązaniem okazuje się być wynajem dźwigów. Na Śląsku nie brakuje firm, które oferują tego typu usługi. Sam wynajem dźwigów nie jest usługą skomplikowaną, zważywszy na fakt, że jest wiele firm, które oferują dodatkowo pomoc na etapie wyboru dźwigów. Chcąc wynająć dźwig powinniśmy jednak pamiętać o tym, że musi być to maszyna dostosowana do rodzaju wykonywanych prac. Co za tym idzie? Wynajmując dźwig musimy wiedzieć z jakim udźwigiem/nośnością ma to być maszyna. Czy będzie to dźwig do podnoszenia pracowników, jeśli tak to do ilu osób, czy też będzie to dźwig do przenoszenia materiałów budowlanych. Ponadto dobrze jest dookreślić, czy dany dźwig docelowo będzie pracował na otwartym terenie czy w obiekcie zamkniętym.

Na Śląsku można skorzystać z wielu ofert firm wynajmujących dźwigi. Większość z nich oferuje dogodny termin usługi, możemy wybrać przykładowo wynajem na godziny bądź na doby. Tutaj przykład takiej oferty: http://www.dzwigi-laziska.pl/wynajem-dzwigow-slask.html

Dodatkowym ułatwieniem jest możliwość wynajmu dźwigu z operatorem, takie rozwiązanie przydaje się, jeśli firma nie ma zatrudnionego wykwalifikowanego pracownika, który mógłby obsłużyć maszynę dźwigową.


Comments are Closed

© 2023: Budowa | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress