Dom szkieletowy – wszystko co musisz o nim wiedzieć

projektowanie domów szkieletowych budowa domów szkieletowych

Domy szkieletowe są coraz chętniej wybieranymi rodzajami domów, nie tylko przez inwestorów, ale również przez osoby prywatne. Projektowanie domów szkieletowych, jak i ich budowa wbrew pozorom nie są zbyt kosztowne (w porównaniu z domami murowanymi). Ogromną zaletą z całą pewnością jest również czas budowy takiego domu.

Projektowanie domów szkieletowych

Wbrew plotkom, które można usłyszeć na temat domów szkieletowych – zwanych również kanadyjskimi – wcale nie są one nietrwałe, a wręcz przeciwnie, mogą służyć one przez wiele długich lat. Choć niektórzy twierdzą, że są to domy jednopokoleniowe, obalamy ten mit. Projektowanie domów szkieletowych to proces, który ściśle opiera się na wszelkich wyliczeniach (w tym geodety), założeniach i możliwościach terenu. Decydując się na skorzystanie z usługi, jaką jest projektowanie domów szkieletowych, możemy być pewni, wszystko zostanie zaplanowane tak, aby dom służył przez lata. Odpowiedni projekt jest gwarancją bezpieczeństwa. Przyjmując wszelkie wytyczne, projektant planuje rozmieszczenie pomieszczeń, instalacji itp. Co więcej, odpowiedni projekt jest pierwszym krokiem do tego, aby dom charakteryzował się dobrą izolacją cieplną i akustyczną. Kolejnym krokiem jest dobrze przeprowadzona budowa domu kanadyjskiego.

projektowanie domów szkieletowych

Budowa domów szkieletowych

Jak już wspomnieliśmy, budowa domów szkieletowych jest bardzo dużą oszczędnością czasu i pieniędzy. Budowa domów szkieletowych zależy przede wszystkim od wyboru materiałów. Może ona trwać do około trzech miesięcy, a w przypadku prefabrykowanych konstrukcji, czas ich wzniesienia może wynosić około dwóch tygodni. Jest to ogromna różnica w porównaniu z budową domów murowanych. Warto pamiętać jednak, że budowa domów szkieletowych to nie tylko wzniesienie konstrukcji. Należy doliczyć również czas, który poświęcimy przygotowaniu fundamentów oraz pracom wykończeniowym. Za domami szkieletowymi może przemawiać jeszcze jedna zaleta — elementy wykonywane są z ogromną dokładnością, której ciężko dorównać technologiom murowanym.

Projektowanie i budowa domów szkieletowych — informacje na ten temat znajdziesz na stronie https://prodrew.pl/projektowanie-i-budowa-domow-kanadyjskich.php.

Back To Top