Konstrukcje stalowe – rodzaje i zastosowanie

Konstrukcje stalowe - dworzec

Konstrukcje stalowe to obiekty budowlane, które są bardzo popularne. Ich elementy nośne wykonuje się ze stali. Warto zwrócić uwagę, że konstrukcje stalowe wykorzystuje się zarówno w przemyśle jak i budownictwie jako podstawa do tworzenia hal produkcyjnych oraz magazynowych. Warto zwrócić uwagę, że prefabrykowane elementy stalowe cechują się lekką konstrukcją oraz ogromną trwałością i wytrzymałością. Dlatego też konstrukcje stalowe stwarzają nieograniczone możliwości projektowe, a także wymagają mniejszych nakładów finansowych niż tradycyjne konstrukcje. Jakie wyróżniamy rodzaje? Szczegóły zdradzamy w dalszej części artykułu.

Podstawowe rodzaje konstrukcji stalowych

Konstrukcje stalowe możemy podzielić na trzy najczęstsze rodzaje:

-Konstrukcje powierzchniowe wykorzystuje się przy tworzeniu zbiorników w których elementem nośnym jest jego powierzchnia. Konstrukcje szkieletowe pretowo-ciągowe wykorzystuje się przy projektach wielkogabarytowych na przykład: mosty wiszące i dachy o dużych rozpiętościach.


-Konstrukcje szkieletowo-prętowe, które wykorzystywane są w formie kratowej oraz pełnościennej do wznoszenia hali a także magazynów.

-Konstrukcje te mogą pełnić funkcję szkieletu wewnętrznego a także wspomagać konstrukcje dachowe. Stosuje się je do produkcji elementów przemysłowych takich jak estakady, instalacje a nawet konstrukcje wsporcze.

Konstrukcje stalowe – zastosowanie

Konstrukcje stalowe mają szerokie możliwości zastosowania. Mogą być stałe lub tymczasowe. Idealnie sprawdzają się w przypadku rozbudowy budynków wielkopowierzchniowych o dodatkową przestrzeń użytkową.
Za pomocą konstrukcji stalowych tworzy się hale produkcyjne, handlowo-usługowe, magazyny, chłodnie, mroźnie, sortownie, supermarkety, sklepy, hurtownie i wiele więcej. Każdy budynek, który produkuje się na bazie takich konstrukcji można dostosować do indywidualnych potrzeb. Warto zwrócić uwagę, że konstrukcje stalowe świetnie sprawdzą się także przy projektach małogabarytowych, takich jak: kominy, kontenery, odboje, drzwi przemysłowe, pomosty, konstrukcje wsporcze i wiele więcej. Konstrukcje stalowe służą także jako wypełnienie biegów schodowych i pomostów komunikacyjnych.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, koniecznie zajrzyj na stronę internetową:
http:// https://metalservice.info.pl/montaz-konstrukcji-stalowych/


Comments are Closed

© 2023: Budowa | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress