Utrzymanie dróg publicznych w czystości – zamiatarki i usługi czyszczenia ulic

 

Zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami lokalne samorządy zobowiązane są do utrzymania dróg publicznych, w tym również do zamiatania i oczyszczania jezdni z nieczystości. Wiele zakładów usług komunalnych inwestuje w specjalistyczne narzędzia i pojazdy przeznaczone do zamiatania ulic.

Samojezdne zamiatarki miejskie

W dużych miastach, gdzie potrzeby dotyczące zamiatania ulic są szczególnie duże zakupuje się samobieżne pojazdy do zamiatania powierzchni drogowej. Urządzenia takie nadają się również do zamiatania chodników, dzięki swojej bardzo kompaktowej i małej wielkości. Zamiatarki drogowe nie muszą jednak być osobnymi pojazdami. Sama obsługa takiego urządzenia nie wymaga specjalnego szkolenia. Jego podstawową zaletą jest natomiast duża pojemność zbiorników na czystą wodę oraz zebrane zanieczyszczenia.

Zamiatarki drogowe do ciągników rolniczych – urządzenia dodatkowe stosowane w mniejszych gminach.

Mniejsze podmioty gospodarcze oraz gminy czy samorządy lokalne nie posiadające odpowiedniej ilości pieniędzy na zakup floty zamiatarek ulicznych oraz pozostałych urządzeń do sprzątania ulic i chodników mogą zainteresować się modułowymi zamiatarkami ulicznymi pracującymi w oparciu o mechanizm napędowy ciągników rolniczych. Również zarządzający terenami przemysłowymi i magazynowymi gdzie zamiast ciągnika można wykorzystać jako napęd wózki widłowe będą bardziej zainteresowani wykorzystaniem urządzeń do zamiatania ulic niż samodzielnymi pojazdami, których koszty są nieadekwatne do potrzeb jakie występują na terenach przemysłowych.

Kupno lub wynajem maszyn zamiatających

Zamiatarki uliczne są urządzeniami które można zarówno zakupić, wypożyczyć lub odkupić używany sprzęt. Często sprzedawane na portalach ogłoszeniowych maszyny zamiatające pochodzą po leasingu z innych firm. Ich stan techniczny wymaga zawsze dokładnego sprawdzenia, często też podreperowania i serwisowania, jednak koszty używanych zamiatarek ulicznych są wyraźnie niższe niż zakup nowych maszyn.

Więcej o zamiatarkach na stronie ZMG – zamiatarki ulic

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top