Gąsienice gumowe w minikoparkach

gąsienica gumowa na minikoparce

Minikoparki są bardzo powszechną maszyną budowlaną, która jest wykorzystywana w wielu pracach drogowych i ziemnych. Można jest spotkać praktycznie na każdej inwestycji budowlanej. ich popularność jest taka duża ponieważ są to niezwykle praktyczne urządzenia. Jak na maszynę budowlaną są stosunkowo lekkie i posiadają niewielkie rozmiary.

Dzięki temu mogą dostać się tam, gdzie większe i cięższe maszyny nie są w stanie dotrzeć. Oczywiście takie maszyny wykorzystywane są do mniejszych prac, co nie oznacza, że na dużych budowach nie są wykorzystywane. Minikoparki potrafią pracować w trudno dostępnych miejscach i w trudnym terenie dzięki temu, że poruszają się za pomocą gąsienic.

gąsienica gumowa na minikoparce

Gąsienice w minikoparkach

Minikoparki zazwyczaj posiadają gąsienice gumowe. Dzięki niższej wadze i mniejszych gabarytach, gąsienice gumowe są wystarczające, nie ma potrzeby stosować mocniejszych gąsienic stalowych ze stali hartowanej. Dobrze wykonane gąsienice gumowe powinny spełniać swoje zadanie. Dzięki stosowaniu gąsienic zamiast kół, minikoparki mogą poruszać się po naprawdę trudnym terenie. Bez problemu poradzą sobie z błotem, piaskiem lub podjazdami na różnego rodzaju usypiska. Miejsce budowy to na początku zawsze związane są z pracami ziemnymi i wykopami. W takich warunkach trzeba stosować gąsienice w celu poruszania się po nierównej ziemi. Gąsienice zapewniają bardzo dużą w porównaniu z kołami powierzchnię styczności z podłożem co czyni je skutecznymi o dużej stabilności.

gumowa gąsienica lekko zużyta

Budowa gąsienicy gumowej

Gąsienice gumowe różnią się znacznie swoją budową z przykładowo gąsienicami stalowymi. Gąsienice stalowe są elementem modułowym. Gąsienice gumowe natomiast są elementem jednolitym. O wytrzymałości gąsienicy gumowej decydują przede wszystkim liny stalowe, które stanowią korpus gąsienic. To one powodują, że wytrzymują wielkie obciążenia napinające. Z kolei zewnątrz na skutek działań wulkanizacyjnych obite są warstwą wytrzymałej na ścieranie gumy, która posiada odpowiedni bieżnik, który podnosi stabilność w terenie i przyczepność z podłożem, co jest szczególnie ważne podczas pokonywania wzniesień. Jednolita warstwa gumowa z kolei odpowiedzialna jest za wytrzymałość w zakresie ścieralności gąsienicy. Przy wykorzystaniu wysokiej jakości mieszanki gumowej gąsienica jest w stanie wytrzymać dłuższy czas eksploatacji.

Sprawdź także: www.entrack.pl 

www.gumowegasienice.pl

Back To Top