Urządzenia techniczne

Zobacz artykuły na ten temat

 

Metody produkcji taśm stalowych

taśmy stalowe w rolkach

TweetDużą zmianą w hutnictwie jest wykorzystanie bardziej przetworzonej stali. Coraz częściej stosowana jest stal odzyskana w piecach łukowych. Głównie jako źródło surowców dla coraz większej liczby produktów, szczególnie w związku z tym, że cena takiej stali jest niższa.


Podesty ruchome – czym właściwie są i jakie mają zastosowanie?

TweetPodesty ruchome, potocznie zwane koszami, zwyżkami, wózkami nożycowymi lub podnośnikami koszowymi, to bardzo praktyczne maszyny przejezdne, wykorzystywane najczęściej w budownictwie, ale także przy wycince drzew, myciu okien, w magazynach, zakładach produkcyjnych czy firmach działających w branży reklamowej (np. przy zakładaniu i montażu wielkich reklam). Podesty ruchome ułatwiają więc zadanie wszędzieArtykuł budowlany …


Udogodnienia w domu osoby niepełnosprawnej – pomocne platformy Cibes

TweetDzięki wielu nowoczesnym urządzeniom, życie osób niepełnosprawnych staje się coraz bardziej ułatwione. Mają one dostęp do coraz to nowych elementów ułatwiających poruszanie się po domu, a także funkcjonowanie w miejscu pracy. Należeć do nich mogą platformy śrubowe Cibes, podjazdy i specjalnie przystosowane łazienki.


Schodołaz czy stała winda?

winda schodowa montowana na stałe

TweetKtóre rozwiązanie problemu barier architektonicznych będzie dla niepełnosprawnych lepsze w domu prywatnym?


Jak przystosować windę w budynku dla osób niepełnosprawnych?

TweetPrzystosowanie budynków do korzystania z nich przez osoby niepełnosprawne to bardzo ważna kwestia, która powinna być uwzględniona już podczas przygotowywania projektu. Kluczową rolę odgrywają w tej kwestii warunki techniczne dotyczące wind, gdyż osoby niepełnosprawne powinny swobodnie poruszać się po danym budynku. Jakie są zatem wymagania dotyczące wind?


Systemy oddymiające – zasady działania

dym spaliny

TweetW budynkach publicznych często spotkać można ścienne przyciski oznaczone jako alarmy przeciwpożarowe, lub jako wzbudzanie oddymiania budynku. Ich montaż wymagany jest przepisami prawa budowlanego – system oddymiania jest bowiem kluczowy dla zachowania odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa ludzi przebywających w obiekcie budowlanym.


Projekt i montaż przeciwpożarowych zabezpieczeń budynku.

budynek publiczny

TweetObiekty budowlane w których przechowywane są materiały łatwopalne, jak również budynku, których na co dzień przybywają ludzie – obiekty mieszkalne, budynki publiczne – zgodnie z obowiązującymi przepisami powinny posiadać szczególne zabezpieczenia na wypadek pożarów. Ten czynnik ryzyka, jakim jest zaprószenie ognia w obiekcie mieszkalnym, biurowym, czy magazynowo-produkcyjnym jest objęty szczególnymArtykuł budowlany …


Znaczenie atomizerów przemysłowych w instalacjach odpylania

atomizery hydrauliczne

TweetProdukcja przemysłowa, wydobycie kopalin oraz wiele innych procesów w wielu gałęziach przemysłu wymaga zastosowania specjalnych urządzeń i instalacji w celu usprawnienia działania przedsiębiorstwa, zmniejszenia poziomu zagrożeń i niebezpieczeństwa oraz właściwej obróbki materiału czy surowców. jednym z takich procesów jest odpylanie. 


Jak wypalać blachy?

cięcie blachy wypalarką

TweetWybór optymalnej metody cięcia blach zależy od wielu czynników. W celu dokonania odpowiedniej selekcji musimy wziąć pod uwagę rodzaj obrabianego metalu, a także jego późniejsze zastosowanie. W tym celu warto zapoznać się z podstawowymi różnicami pomiędzy poszczególnymi sposobami obróbki.


Rekordowej wielkości sprzęt budowlany i przemysłowy

koparka budowlana

TweetSprzęt budowlany można podzielić zgodnie z jego przeznaczeniem na maszyny budowlane przemysłowe zajmujące się przetwarzaniem bardzo dużej ilości urobku (najczęściej spotykane na terenie pracy firm wydobywczych), oraz sprzęt budowlany wykorzystywany na budowach budynków i infrastruktury.