Instalacje wentylacyjne

now browsing by category

 

Wentylatory promieniowe i osiowe w przemyśle

promieniowy wentylator

TweetPrzemysł wymaga na producentach projektowanie szerokiej gamy typów wentylatorów, stosowanych we wszystkich zastosowaniach przemysłowych. Rosnące znaczenie tych maszyn oznaczało etapy ciągłej i szybkiej ewolucji technicznej, do której branża doskonale przystosowała się pod względem możliwości projektowych i produkcyjnych.


Odzysk ciepła w wentylacji mechanicznej – na czym polega?

wymiennik ciepła

TweetCzym jest odzysk ciepła? Odzysk ciepła jest procesem ciągłego nagrzewania wstępnego chłodnego powietrza nawiewanego, poprzez nagrzanie go wychodzącym powietrzem wylotowym. Ciepłe powietrze nie jest po prostu wyrzucane na zewnątrz. Wymienniki ciepła o wysokiej sprawności przenoszą większy odsetek energii cieplnej do powietrza nawiewanego.


Wentylatory w instalacjach przemysłowych

wentylatory przemysłowe

TweetWentylator jest niesamowicie ważnym elementem w instalacjach przemysłowych. Bierze czynny udział w rożnych procesach technologicznych, dlatego zaprojektowanie systemu wentylacji wraz z doborem wentylatora o odpowiednich parametrach wymaga sporej wiedzy. 


Rekuperacja a wentylacja grawitacyjna – podstawowe różnice

schemat wentylacji grawitacyjnej w domu

TweetKażde pomieszczenie w budynku mieszkalnym, ale nie tylko, musi być wentylowane. Brak wentylacji w domu oznaczałoby powstanie dużej wilgoci, parowanie okien, luster, pojawianie się grzybów na ścianach, rozwój wielu bakterii, brak dostatecznej wymiany na świeże powietrze. Mieszkanie w takich warunkach jest niebezpieczne i sprzyja powstaniu chorób. Dlatego prawo budowlane wymagaRead More …


Izolacje ogniowe w budownictwie przemysłowym

TweetJednym z ważniejszych aspektów związanych z budownictwem przemysłowych hal o konstrukcji stalowej jest odpowiednie zabezpieczenie obiektu przed możliwościami wystąpienia i rozprzestrzenienia się pożaru. Z uwagi na specyficzne zachowanie się konstrukcji stalowych podczas nagrzewania się stosowanie izolacji ogniowej w halach stalowych jest niezwykle ważnym zabezpieczeniem ogniochronnym.


Wentylacja w kuchniach

TweetW kuchniach w pomieszczeniach w budynkach mieszkalnych ustalone strumienie powietrza powinny wynosić minimum 70m3/h w przypadku zainstalowania w pomieszczeniu kuchennym kuchenki opalanej węglem lub gazem, w przypadku gdy kuchnia wyposażona jest w zewnętrzne okno. W przypadku zamontowania kuchenki elektrycznej minimalne przepływy powietrza zależne są od ilości osób zamieszkujących dane mieszkanie.Read More …


Wentylatory przemysłowe

oczyszczacz powietrza domowy

TweetWentylacja jest bardzo ważna między innymi w zakładach pracy, a także w fabrykach. Dlatego warto zainwestować w odpowiednią wentylację, dzięki której pracownicy nie będą narażeni na niezdrowe działanie wielu zanieczyszczeń, między innymi pyłów, gazów, szkodliwych preparatów. Wybór dobrych wentylatorów pozwoli na wykonanie sprawnej instalacja wentylacyjnej.


© 2018: Budowa | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress